Strona główna » Sporty Siłowe » Najlepsza w Europie

Najlepsza w Europie

2018-05-31 18:12:18

Justyna Kozdryk złotą medalistką mistrzostw Europy niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start na podium we francuskim Berck-Sur-Mer stanęła w wadze 45 kg.  38-latka ukończyła zawody z wynikiem 96 kilogramów. Taki sam uzyskała Ukrainka Maryna Kopiika, jednak Polka była lżejsza od rywalki.

W otwartej rywalizacji reprezentantka Radomia była druga przegrywając z reprezentującą Indonezję Ni Nengah Widiasih o kilogram. Brąz wywalczyła Finka Reetta Jokinen z rezultatem 35 kilogramami. Justyna Kozdryk stając na podium we Francji zdobył pierwsze punkty kwalifikacyjne na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Biało-czerwoni do kraju wrócili z workiem medali, w tym czterema z najcenniejszego kruszcu!W zawodach wzięło udział 22 Polaków: 14 mężczyzn i 8 kobiet.

(fot: worldparapowerlifting.org)