Strona główna » Tenis » Trzy raz podium

Trzy raz podium

2018-06-01 05:40:46

W Radomiu na kortach AG Tenis Chorzowska odbył się wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików do lat 14.

W zmaganiach wzięło udział m.in. troje zawodników AT Masters. Występ należy uznać za niezwykle udany. Wszyscy stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów. Adam Maghraby zajął pierwsze miejsce w grze pojedynczej. W drodze do finału pokonał Alana Tomaszewskiego/Sinet Club Warszawa/  6/1  6/0, Adriana Sypniewskiego/ST Matchpoint Warszawa/  6/0  6/0. a w decydującym meczu Maksymiliana Kozuba/Mera Warszawa/  6/1  6/3.

Drugi złoty medal wywalczyły w grze podwójnej Karolina Gołda/Katarzyna Ciepiela. W półfinale pokonały parę Gabrysia Kraska/Nikola Piasta/AG Tenis Chorzowska/  6/2  4/6  10/6, a w finale duet, Anna Piotrowska(KROS Tarnowo Podgórne)/Zosia Witkowska(TieBreak)  6/4  6/4.

Trzecie miejsce i brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła natomiast dwunastoletnia Karolina Gołda. W ćwierćfinale pokonała Nikole Piastę 6/4  6/2, a w półfinale uległa - po prawie trzygodzinnym - spotkaniu Gabrysi Krasce 7/6  5/7  3/6. Trenerem Adama Maghrabiego i Katarzyny Ciepieli jest Weronika Domagała. Karoliny Gołda pracuje natomiast pod okiem Katarzyny Chmielewskiej.