Strona główna » Tenis » Talentiada 2018

Talentiada 2018

2018-06-02 07:38:29


Talentiada 2018

W sobotę i niedzielę na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu rozegrany zostanie półfinał Talentiady 2018. W czerwcu odbędzie się natomiast turniej finałowy.

 

Talentiada to drużynowe zawody sprawnościowo-tenisowe do lat 10. Każda drużyna składa się z dwóch chłopców i dwóch dziewczynek plus dwóch rezerwowych. Przez dwa dni młodzi tenisiści rywalizować będą na kortach w konkurencjach sprawnościowych, drużynowych, paratenisowych i tenisowych. W radomskim półfinale, którego organizatorem jest Akademia Tenisowa Masters, wystąpi 16 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich.   

 

Zawody rozpoczynają się w sobotę o godz. 10.30 konkurencjami sprawnościowymi. Następnie odbędą się rozgrywki drużynowe/unihokej, piłka ręczna, piłka nożna/ i pierwsza runda rozgrywek paratenisowych. W niedzielę od godz. 9.00 dokończenie rozgrywek paratenisowych po których zawodnicy przystąpią do ostatniej konkurencji, rozgrywek tenisowych. Do finału rozgrywek awansuje 8 najlepszych drużyn. Drugi półfinał w tym samym czasie rozgrywany będzie w Poznaniu.

 

Tymczasem Polski Związek Tenisowy przyznając organizację  finału Talentiady, Akademii Tenisowej Masters docenił radomski klub. To wyróżnienie, ale zarazem  ogromne wyzwanie i odpowiedzialność.  Od wielu lat organizatorem finałów był bowiem AZS Poznań. Turniej finałowy odbędzie się na kortach MOSIR w dniach 16-17 czerwca, a honorowy patronat nad imprezą obejmie Prezydent Miasta Radomia.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook