Strona główna » Lekkoatletyka » Sztafety na medal

Sztafety na medal

2018-06-03 17:25:00

Trzy medale wywalczyli reprezentanci RLTL ZTE Radom w mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach, które odbyły się w Suwałkach.

Lekkoatleci z Radomia na podium stanęli w sztafetach. W rywalizacji seniorów 4x400 metrów przedstawiciele RLTL ZTE wywalczyli trzecie miejsce. Zespół w składzie Jakub Smoliński, Piotr Szewczyk, Bartłomiej Czajkowski i Patryk Adamczyk uzyskał czas 3:10.48. Zwyciężył Śląsk Wrocław. Łukasz Krawczuk, Bartłomiej Chojnowski, Tymoteusz Zimny i Jakub Krzewina wypracowali sobie solidną przewagę nad rywalami i zdecydowanie zwyciężyli na suwalskim stadionie z czasem 3:07.39. Jako druga linię mety minęła ekipa AZS-u UMCS Lublin (3:09.56)

Kapitalnie spisała się sztafeta kobiet radomskiego klubu w biegu 4x100 metrów kategorii U20. Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła zostały mistrzyniami Polski juniorek z czasem 46.51.  Złote medalistki trenują w klubie pod okiem Bożeny Jadczak. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyły sprinterki z klubu MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (47.54), a brązowe krążki wywalczyły panie WLKS Wrocław (47.89).

W tej samej grupie wiekowej na najniższym stopniu stanęła sztafeta 4x400 metrów. Weronika Tkaczyk, Izabela Smolińska, Paulina Glibowska i Natalia Wosztyl uzyskały czas 3:10.48. Mistrzostwo Polski wywalczyły zawodniczki Pogoni Ruda Śląska (Sabina Pohl, Wiktoria Synowiec, Nicola Szeliga oraz Natalia Zawronek) z czasem 3:49.44. Wicemistrzyniami kraju zostały biegaczki AZS-u UWM Olsztyn (3:49.93). W W mistrzostwach wzięło udział blisko 700 lekkoatletów z 112 klubów.

(fot: um.suwalki.pl)