Strona główna » Judo » Kacper na medal

Kacper na medal

2018-06-04 06:13:02

Kolejna impreza mistrzowska i kolejny medal judoków Klubu Sportowego Start w Radomiu.

Po medalach w Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Polski Młodzieży, w których na podium stanęli Klaudia Wróblewska, Marta Łukasiak i Piotr Figarski do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi. I tym razem przysporzyli dużo powodów do zadowolenia. Turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo z udziałem przedstawicieli tej kategorii wiekowej odbył się w Pile. W zmaganiach wzięło udział 270 zawodniczek i zawodników z ponad 70 klubów. Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentował się Kacper Rola. Radomianin zdobył brązowy medal w kat. -55kg.

Podopieczny Andrzeja Falkiewicza występ rozpoczął od pokonania Oliviera Wilka z GKS Czarni Bytom i Kacpra Matejka z UKS Yuko Józefów. W ćwierćfinale niestety przegrał z Łukaszem Szołtysikiem z UKS Ahinsa Tarnowskie Góry, ale w repesażach kontynuował pomyślną serię. Pokonał Dominika Szymskiego z TG Sokół Myślenice, Macieja Winiarczyka z UKS Piast Wrzeście Słupsk, a w walce o brązowy medal wygrał z Jakubem Kubickim z UKS Olimp Nowa Sól.

Ponadto Maciej Duk i Piotr Wasik zostali sklasyfikowani na miejscach 9, a  Mateusz Osowski na miejscu 13.