Strona główna » Boks » Medal w ringu

Medal w ringu

2018-06-08 17:13:16

Powiększył się medalowy dorobek reprezentacji Radomia rywalizującej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W  turnieju bokserów na podium stanął Daniel Wojtala.

Podopieczny Sławomira Żeromińskiego w wadze 50 kg wywalczył brązowy medal. W pojedynku o finał radomianin uznać musiał wyższość Jakuba Dziwina (Berej Boxing Lublin). Wcześniej pokonał m.in. Szymona Jaśkowca (Śląsk Ruda Śląska). Tytuł mistrzowski w tej kategorii zdobył pogromca zawodnika BKS Radomiak, zwyciężając w decydującej walce Benjamina Zarzecznego (Stal Stalowa Wola Boxin Team).

W Koninie radomski klub reprezentowany był również w turnieju kadetek.  W wadze 60 kg Paulina Bartosiak sklasyfikowana została na miejscach 5-8. Tak samo jak Nina Oleś w kategorii 70 kg. Zgodnie z regulaminem w turniejach wystąpiło 208 chłopców i 104 dziewczynki w wieku 15 i 16 lat.