Strona główna » Siatkówka » W czołówce Mazowsza

W czołówce Mazowsza

2018-06-09 19:57:05


W czołówce Mazowsza

Zakończyły się mistrzostwa Mazowsza w minisiatkówce. W kategorii trójek i czwórek czołowe miejsca wywalczyły zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego i Trzynastki Radom.

 

Turnieje finałowe rozegrane zostały w Mrozach. W każdej z kategorii rywalizowało po osiem najlepszych zespołów wyłonionych z trwających kilka miesięcy rywalizacji. W kategorii trójek Czarnych reprezentowało, aż siedem ekip. Żaden inny klub Mazowsza nie miał tak licznej reprezentacji. Zajmując piąte miejsce najlepiej spisał się drugi zespół grający w składzie: Filip Zawisza, Maciej Kubczyński, Cyprian Baranowski, Filip Żaczek i Mateusz Skurosz.

 

-  Po zaciętych meczach w grupie i wygranej z Legią Warszawa młodzi siatkarze ulegli drużynom z Wołomina. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu. Pierwsze miejsce zajął zespół MOS Wola Warszawa, z którym wygrywaliśmy w turniejach rozstawieniowych i eliminacyjnych. Niestety z powodu kontuzji graliśmy w osłabieniu - relacjonuje Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk, trener radomskiego klubu w tej kategorii wiekowej.

 

Szansę na podium w turnieju finałowym miał również zespół w kategorii czwórek. - O wszystkim zadecydował pierwszy mecz. W jego pierwszym secie prowadziliśmy. Chłopcy niestety najwyraźniej przestraszyli się, że mogą wygrać. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce, które na pewno należy docenić. Zawodnicy wszystkich wystawionych w tej grupie przez Czarnych zespołów włożyli wiele serca. Jest potencjał, który powinien procentować już w grupie młodzików młodszych w nowym sezonie - podsumowuje występ Rafał Skórnicki, szkoleniowiec tej grupy.

 

Zespół czwórek Radomskiego Centrum Siatkarskiego wystąpił w składzie: Mateusz Siara, Piotr Modrzecki, Jakub Malinowski, Bartłomiej Płokita, Kacper Ciemięga i Wiktor Adamski. Tytuł mistrzowski wywalczył MOS Wola Warszawa.

 

Sporo pochwał zebrał również w turnieju czwórek zespół siatkarek Trzynastki Radom.  - Rocznik 2005 po pięciu rozegranych eliminacyjnych turniejach zajmuje pewne 5. miejsce. Dziewczynki z MUKS 13 Radom zakończyły turniej Kinder+Sport Mazowsze na piątej pozycji. Rywalizowały z zespołami: BETA Błonie, MUKS Krótka Mysiadło oraz Atena Warszawa - informuje serwis radomka.com.pl.

 

MUKS 13 Radom wystąpił w składzie: Martyna Puton, Zofia Kwat, Zofia Włodarczyk, Oliwia Podsiadło, Julia Podsiadło, Ala Kalbarczyk i Ula Bartosiak. Siatkarki trenują pod okiem Pauliny Sukiennik.

 

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook