Strona główna » Tenis » Finał Talentiada 2018

Finał Talentiada 2018

2018-06-19 20:59:02


Finał Talentiada 2018

Po raz pierwszy w Radomiu na kortach MOSIR odbył się finał Talentiady. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Radomia. Jest to największa w kraju impreza cykliczna do lat 10, w tym roku rozgrywana już po raz szesnasty.

 

 

Od wielu lat finał rozgrywany był w Poznaniu, w tym roku Polski  Związek Tenisowy przyznał organizację imprezy Akademii Tenisowej Masters. To duże wyróżnienie, zarówno dla klubu jak i naszego miasta. Udział w zawodach finałowych wzięło 16 najlepszych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji w poszczególnych województwach oraz dwóch turniejach półfinałowych.

 

Każdą drużynę reprezentowało czterech zawodników (2 dziewczynki, 2 chłopców) plus dwóch rezerwowych. Prawie 100 zawodników (w tym dwie drużyny AT Masters i drużyna AG Tenis I) przez dwa dni rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych, drużynowych (unihokej, piłka ręczna, piłka nożna), paratenisowych i tenisowych. Pomimo upalnej pogody rywalizacja miała bardzo zacięty i dramatyczny przebieg. Zdarzały się nawet godzinne pojedynki, a o zwycięstwie poszczególnych drużyn decydowały często małe punkty.

 

Pierwsze miejsce zajęła drużyna AG Tenis I Radom, mająca najrówniejszy zespół, przed AZS Poznań i Tiebreakiem Warszawa. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła młoda drużyna gospodarzy AT Masters I, zajmując  ostatecznie świetne czwarte miejsce. Był to nie lada wyczyn, zwłaszcza że zarówno w eliminacjach, jak i turnieju półfinałowym zajmowała ósme miejsce. Druga, bardzo młodziutka drużyna, składająca się w większości z ośmiolatków, która wystąpiła w finale dzięki dzikiej karcie, zajęła szesnaste miejsce. Zawodniczki do końca walczyły bardzo dzielnie i tanio skóry nie sprzedały.

 

Pierwszy zespół wystąpił w składzie: Ola Jopek, Tosia Piechota, Amelia Piasta, Mateusz Zowczak, Tobiasz Włodarczyk, Adam Dzigman. Natomiast drugi zespół w składzie: Judyta Gregorczyk, Helena Falkowska, Patrycja Pietrzyk, Szymon Ciemięga, Franek Siek i Antek Kalbarczyk.

 

Opiekunem drużyn był Sebastian Suwała, odpowiedzialny również za przygotowanie sprawnościowe i drużynowe. Natomiast Katarzyna Chmielewska i Jarosław Błaszczyk zajmowali się szkoleniem tenisowym.

 

Kolejność najlepszych drużyn w finale Talentiady:

1         AG Tenis I Radom 

2         AZS Poznań

3         Tiebreak Warszawa

4         AT Masters Radom

5         Olimpia I Poznań

6         Legia Warszawa

7         Tennis Life Żółwin

8         Junior Tarnogród

9         KT Break Warszawa

10       KT Błonia Kraków

 

 

źródło: AT Masters

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook