Strona główna » Lekkoatletyka » VI Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 już za nami

VI Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 już za nami

2018-06-24 21:12:04


VI Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 już za nami

Obfite opady deszczu na trasie VI Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76. Wygrał Kenijczyk Mutuku. Tomasz Grycko najszybszym z Polaków.

 

Prawie 850 zawodników wystartowało w VI Półmaratonie Radomskiego Czerwca 76. Pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Wygrał Kyeva Cosmas Mutuku z Kenii z czasem 01:07:27. Pierwszy z Polaków, Tomasz Grycko, dobiegł na metę jako drugi w kategorii open. Wśród kobiet najlepsza była Angelika Mach. 


Minione tygodnie w Radomiu były bardzo ciepłe, a momentami wręcz upalne. To nie najlepsza pogoda dla biegaczy. W ten weekend przyszło jednak ochłodzenie, ale podczas radomskiego półmaratonu aura nie sprzyjała zawodnikom - było chłodno, wiał mocny wiatr, padał deszcz, który momentami zmieniał się w ulewę.

 

W tych warunkach najlepszy okazał się Kyeva Cosmas Mutuku z Kenii, który wbiegł na metę z czasem 01:07:27. Niespełna półtorej minuty za nim, jako pierwszy z Polaków, linię mety przekroczył Tomasz Grycko (01:08:56). Podium uzupełnił Dawid Kubiec, który zakończył zmagania na trasie 21 kilometrów i 97,5 metra w czasie 01:11:29.

 

Wśród pań najszybsza była Angelika Mach - rezultat 1:18:31, a z miejscowych zawodników najszybciej bieg ukończył Jakub Gałasiewicz (01:17:54). 


Biegacze po zakończeniu zmagań jednak zgodnie podkreślali, że pogoda, choć trudna, to była lepsza niż zeszłoroczne upały.

 

- Trasa ogólnie super. Pogoda według mnie lepsza niż rok temu, kiedy było około 30 stopni, teraz około 14. Do 14. kilometra padał deszcz, więc dla mnie super warunki. Start iście treningowy, nie chciałem szarpać, bo to dla mnie koniec pierwszej części sezonu i staram się powoli odpoczywać i przygotowywać do drugiej części sezonu - powiedział Tomasz Grycko.

 

- To mój trzeci występ w Półmaratonie Radomskiego Czerwca. Pogoda była trochę lepsza, bo nie było tak gorąco. Przez ostatnie dwa lata była temperatura około 30 stopni, a dziś było dużo chłodniej, ale też nie było rewelacyjnie, bo w trakcie biegu dwukrotnie spadła taka ulewa, która jednak też wytrącała z równowagi. Trasa biegu fajna, może nie należy do mega szybkich, bo są podbiegi i zbiegi, ale nie należy też do najtrudniejszych - dodała Angelika Mach.

 

- Wystartowało 848 osób. Jest to praktycznie poziom ubiegłoroczny, kiedy to ukończyło bieg 833 osoby. Warunki były diametralnie różne od zeszłorocznych, ale tak samo dokuczliwe jak upał. Doświadczyłem tego będąc po raz pierwszy na trasie quadem. Silny wiatr plus ciągłe opady deszczu, zimno. To wszystko razem nie wpływało na pewno pozytywnie na wyniki i komfort dzisiejszego biegu - skomentował Tadeusz Kraska ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”, organizator radomskiego półmaratonu, który już na dobre wpisał się w obchody rocznic wydarzeń czerwcowych w Radomiu.

 

 - Ja mam nadzieję, że to będzie pozycja stała i nieusuwalna w tych obchodach, bez względu na, jak to mówię, barwy polityczne miłościwie nam panujących - dodał z uśmiechem Tadeusz Kraska.

 

 

 

źródło: echodnia.eu

fot. echodnia.eu
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook