Strona główna » Lekkoatletyka » Sześć medali ZTE

Sześć medali ZTE

2018-06-25 21:49:17

ZTE Radom zdobyło na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce juniorów sześć medali. ZTE wygrało klasyfikację medalową.

Sześć medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe zdobyli lekkoatleci ZTE Radom na mistrzostwach Polski juniorów we Włocławku. Radomski klub wygrał klasyfikację medalową, a w punktacji klubowej ZTE zajęło drugie miejsce, wygrało Podlasie Białystok. Brawo!

Mistrzyniami Polski zostały, Natalia Wosztyl w biegu na 400 metrów przez płotki, Joanna Hajdrowska w rzucie oszczepem i Martyna Kotwiła w biegu na 200 metrów. Natalia Wosztyl w eliminacjach uzyskała najlepszy czas 60.84 sekundy. W finale potwierdziła swoją wyższość nad rywalkami i jeszcze poprawiła czas na 58.94 sekundy. W tym samym biegu brązowy medal zdobyła Izabela Smolińska z czasem 62.03 sek.

Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła Joanna Hajdrowska z wynikiem 49.76.

Srebro zdobyła Martyna Kotwiła w biegu na 100 metrów z czasem 11.34 sekundy i w poniedziałek złoto na 200 metrów z czasem 23.87 sekundy.

Brązowy medal w trójskoku zdobył Dawid Krzemiński z wynikiem 13.88 metra.

Bardzo blisko brązowych medali byli, Krzysztof Turski, który zajął czwarte miejsce na 800 metrów i Dominik Wabik w rzucie oszczepem, który także był czwarty. Szósty na 1500 metrów był Krzysztof Turski. W eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki pobiegał Olgierd Michniewski, a na 1500 metrów Krzysztof Turski.

W mistrzostwach Polski biegał także Bartosz Korcz na 200 metrów, w którym zajął 18 czas. Jakub Potępski w pchnięciu kulą (6 kg) zajął dalekie 22 miejsce. Joanna Hajdrowska z pchnięciu kulą (4 kg) zajęła piąte miejsce. Eliminacji nie przebrnął na 110 metrów przez płotki, Olgierd Michniewski.

Źródło: echodnia.eu