Strona główna » Tenis » Gołda znów na podium

Gołda znów na podium

2018-06-29 08:43:08

Znakomity występ zanotowała Karolina Gołda na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym z cyklu Super Seria.  Wygrała turniej deblowy i zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej.

Sukces tym większy, że był to turniej pierwszej kategorii. Wyższą  rangę mają tylko Mistrzostwach Polski. Zawodniczka AT Masters mając za partnerkę Sonię Bojarską/Orzeł Warszawa/ znakomicie radziła sobie podczas całego turnieju. Najpierw para radomsko-warszawska pokonała duet Anna Koprowska(GAT Gdańsk)/Barbara Straszewska(Szczecińska Akademia Tenisowa)  6/2  7/6, W półfinale zwyciężyła warszawską parę Amelia Juszczyk(Orzeł Warszawa)/Julia Teuchmann(Fundacja Tennis Pro)  6/3  6/1. W finale zwyciężyła turniejową ,,jedynkę,, Jagna Mańkowska(AZS Poznań)/Marta Nadajewska(Idea Sport Toruń)  6/2  6/3.

W grze pojedynczej w drugiej rundzie pokonała Wiktorię Małys/UTKS Dzierzkowice/  6/0  6/0, w ćwierćfinale zwyciężyła Joannę Strzelecką/Klub Tenisowy AO Toruń/  6/0   6/2. W półfinale nie sprostała turniejowej ,jedynce,, Laurze Stypule/Idea Sport Toruń/ ulegając  06/  3/6. Tak dobry wynik przekłada się na dalsze punkty do klasyfikacji PZT.

Obecnie podopieczna Katarzyny Chmielewskiej plasuje się na bardzo dobrej dziesiątej pozycji.