Strona główna » Tenis » Dwa medale MMP zawodników AT Masters

Dwa medale MMP zawodników AT Masters

2018-07-05 08:14:53


Dwa medale MMP zawodników AT Masters

W Świdniku rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23, w których wystąpiło dwóch reprezentantów AT Masters, Aleksandra Buczyńska i Konrad Fryze. Obydwoje wywalczyli brązowe medale, Konrad Fryze w mikście, a Ola Buczyńska w deblu . Co ciekawe z tą samą partnerką Julią Oczachowską /AZS/.

 

W pierwszej rundzie Konrad Fryze i Julia Oczachowska pokonali parę Madalena Stępnik (MUKS Gemik Kielce)/Zbyszko Biernat (Pobiedziski Klub Tenisowy)  6/1   6/0, w drugiej  Zuzannę Wilk (Górnik Bytom)/Adriana Andrzejczuka (NST Zachodniopomorskie)   6/4  6/3. W półfinale dopiero w supertiebreaku lepszą okazała się para rozstawiona z numerem pierwszym, Anastasiya Shoshyna (Grunwald Poznań), która zwycieżyła 6/7  6/0  10/4.  Natomiast Ola Buczyńska i Julia Oczachowska pokonały w drugiej rundzie duet, Anna Morkowska (Grunwald Poznań)/Aurelia Morkowska (AZS Poznań)   6/0  6/1. W meczu o finał przegrały po bardzo zaciętym meczu dopiero w supertiebreaku z parą  Agata Borgman/Marcelina Podlińska (Górnik Bytom) 3/6  6/3  7/10.

 

To duże osiągnięcie radomskich zawodników, szczególne słowa uznania dla Konrada Fryze, bowiem był to pierwszy występ po bardzo poważnej kontuzji i od razu zakończony zdobyciem medalu Mistrzostw Polski.   
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook