Strona główna » Zapasy » Walczyli w Zagrzebiu

Walczyli w Zagrzebiu

2018-07-11 13:02:08

W chorwackim Zagrzebiu odbyły się mistrzostwa świata kadetów w zapasach. W turnieju stylu klasycznego wystąpiło dwóch przedstawicieli Olimpijczyka Radom.

Losowanie dla reprezentantów Radomia niestety nie było łaskawe. Grzegorz Kunkel w wadze 55 kg w rundzie eliminacyjnej trafił na zapaśnika z Kazachstanu. Din Mukhamed Koshkar pokonując radomianina zapoczątkował swoją drogę po brązowy medal. Tymczasem Grzegorz Kunkel zajął ostatecznie miejsce 21.

Jedną lokatę wyżej sklasyfikowany został Konrad Kozłowski w kat. 71 kg. Jemu jednak również przyszło zmierzyć się z zapaśnikiem reprezentującym Kazachstan. Veisal Eyubov pokonując Konrada Kozłowskiego później walczył ze zmiennym szczęściem. W repasażach również przedarł się do strefy medalowej i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Z zapaśników Polski najlepiej spisał się Tomasz Wawrzyńczyk (Unia Racibórz). W kat. 110 kg wywalczył brąz. To dziewiąty medal dla polskich zapasów w 2018 roku we wszystkich kategoriach wiekowych.