Strona główna » Tenis » Grała na trawie

Grała na trawie

2018-07-15 09:08:33


Grała na trawie

Niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo czy Weronika Falkowska zakwalifikuje się do turnieju juniorskiego Wimbledonu.

 

Wytrwałość tenisistki AT Masters została jednak nagrodzona. Weronika Falkowska była pierwszą oczekującą do turnieju eliminacyjnego i dopiero podczas weryfikacji dowiedziała się, że wystartuje w zawodach. W pierwszej rundzie jej rywalką była Szwedka Caijsa Wilda Hennemann.

 

- Weronika walczyła bardzo dzielnie ze znacznie wyżej notowaną rywalką, ale po wyrównanym spotkaniu przegrała  3/6  4/6.  Mimo porażki była zadowolona z występu i udziału w takim turnieju. Miała również możliwość oglądania na żywo spotkań całej czołówki  światowej kobiet i mężczyzn - podkreśla Jan Błaszczyk.

 

Założyciel i pomysłodawca powołania AT Masters nie ma wątpliwości, że udział w turnieju "Wielkiego Szlema" to duże wyróżnienie i nagroda dla zawodniczki za bardzo dobre wyniki jakie osiągała w ubiegłym roku i w pierwszym półroczu tego roku w międzynarodowych zmaganiach juniorskich.

 

Weronika Falkowska jest drugą reprezentantką Radomia, która dostąpiła zaszczytu udziału w prestiżowym turnieju na londyńskich kortach. W pierwszej połowie lat 60-tych ubiegłego wieku w juniorskim Wimbledonie jako nastolatka zagrała Danuta Makulska, zawodniczka Broni. 

 

Dodajmy: w tegorocznej edycji Wimbledonu triumfowała Iga Świątek! 17-letnia Polka pokonała w finale Szwajcarkę Leonie Kung (6:4, 6:2).  Warszawianka jest siódmą reprezentantką Polski w singlowym finale juniorskiego Wielkiego Szlema. Jej sobotni mecz był zarazem 10. decydującym pojedynkiem zawodów tej rangi w grze pojedynczej z udziałem biało-czerwonych w tej kategorii wiekowej. Przed nią zwycięstwa zanotowały: Aleksandra Olsza (Wimbledon 1995), Magdalena Grzybowska (Australian Open 1996), Agnieszka Radwańska (Wimbledon 2005 i French Open 2006) oraz Urszula Radwańska (Wimbledon 2007).
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook