Strona główna » Sporty Lotnicze » Podniebne zmagania

Podniebne zmagania

2018-07-23 16:19:33


Podniebne zmagania

We wtorek (24 lipca) na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie rozpoczną się kolejne Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej.

 

Pilotów ćwiczących swoje konkursowe wiązanki, zapoznając się jednocześnie z podradomskim lotniskiem, zobaczyć można nad Piastowem już od kilku dni. Udział zapowiedziało kilkunastu doskonałych akrobatów samolotowych. Wśród nich jest piątka pilotów Aeroklubu Radomskiego – który od lat chlubi się być Centralnym Ośrodkiem Akrobacji Samolotowej.

Chęć uczestnictwa w Mistrzostwach zgłosił także Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot klasy Challenger biorący udział w  zawodach Red Bull Air Race World Championship. Ponieważ jednak – jak wielu innych akrobatów samolotowych – na co dzień jest on kapitanem liniowego Airbusa – jego obecność uzależniona jest od możliwości pogodzenia udziału w Mistrzostwach z pracą zawodową. Wierzymy jednak, że także przybędzie i stanie w szranki mistrzowskich rywalizacji podniebnych akrobartów.

Zakończenie Mistrzostw planowane jest na 27.07.2018 r. (piątek), jednak ostateczny termin ich zakończenia i wręczenia nagród podyktuje pogoda, która w tym sporcie bywa czasami kluczowa, a ostatnio bywa bardzo kapryśna. Prognozy są jednak optymistyczne. Jury przewodniczył będzie Jerzy Makula – wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, do niedawna pilot liniowy PLL LOT, a obecnie Prezes Aeroklubu Polskiego. Pieczę nad całością organizacji zawodów sprawował zaś będzie Stanisław Szczepanowski – doskonały pilot, trener kadry Polski w akrobacji zarówno samolotowej jak i szybowcowej – na co dzień sprawujący zaś funkcję Dyrektora Aeroklubu Radomskiego w Piastowie.


Aeroklub Radomski zaprasza wszystkich chętnych do oglądania zmagań akrobatów samolotowych każdego dnia zawodów. Specjalnie wydzielony sektor dla publiczności pozwala także miło spędzić czas przy wakacyjnym grillu. Szczególnie zaś publiczność będzie mile widziana na uroczystości rozdania pucharów i zakończenia Mistrzostw, kiedy to przy okazji będzie można zobaczyć wystawę statyczną statków powietrznych oraz pokazy mistrzów i porozmawiać z pilotami. Organizatorami zmagań są Aeroklub Radomski, Aeroklub Polski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

(źródło: Aeroklub Radomski/dlapilota.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook