Strona główna » Sporty Lotnicze » Medale rozdane

Medale rozdane

2018-07-28 13:37:12


Medale rozdane

Robert Kowalik zajął trzecie miejsce w 52. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej, które od wtorku trwały na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie.

 

W poprzednich latach zmagania pilotów wielokrotnie torpedowała pogoda. Tym razem aura była wyjątkowo łaskawa. Mistrzostwa kraju w akrobacji samolotowej na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie przeprowadzono bardzo sprawnie.

 

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po pierwszym dniu mistrzostw zajmującego w klasyfikacji generalnej trzecią lokatę Roberta Kowalika od drugiego Adriana Szumana dzieliło zaledwie 0,26 pkt. O ostatecznej kolejności i podziale medali zadecydowała ostatnia konkurencja. Przed jej rozpoczęciem w klasyfikacji generalnej prowadził Adrian Szuman z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, drugi był Robert Kowalik, a na trzecim miejscu plasował się Maciej Smólski (obaj z Aeroklubu Radomskiego). Różnice w punktacji pierwszej czwórki nie były jednak duże.

 

Ostatecznie złoty medal - po bardzo dobrym występie - w klasie ADVANCED wywalczył Piotr Szczepański (Aeroklub Ziemi Lubuskiej), wyprzedzając Adriana Szumana, swojego klubowego kolegę. Trzeci zmagania zakończył Robert Kowalik. Plasujący się wcześniej na najniższym stopniu podium Maciej Smólski zakończył mistrzostwa ósmy. Pilota Aeroklubu Radomskiego wyprzedzili Łukasz Czepiela (Aeroklub Częstochowski), pierwszy polski pilot klasy Challenger biorący udział w  zawodach Red Bull Air Race World Championship, a także Paweł Kruk (A. Radomski), Marek Choim (A. Warszawski) i Norbert Kasperek (A. Radomski).

 

W konkurencji obejmującej Program Znany (tj. wykonywany przez poszczególnych pilotów i możliwy do wyćwiczenia jeszcze nieco przed zawodami) pierwsze miejsce wywalczył Piotr Szczepański, drugie Łukasz Czepiela, a trzecie przypadło w udziale radomskiemu pilotowi Robertowi Kowalikowi. W akrobacji według Programu Nieznanego (który piloci otrzymali do zapoznania się z nim zaledwie pół godziny przed rozpoczęciem konkurencji) najlepszy również był Piotr Szczepański, a kolejne miejsca zajęli Adrian Szuman i ponownie Robert Kowalik.

 

W rozgrywanych równolegle w klasie UNLIMITED złoto ponownie przypadło w udziale Piotrowi Szczepańskiemu, srebro zdobył Łukasz Czepiela a brąz przypadł w udziale Adrianowi Szumanowi (Aeroklub Ziemi Lubuskiej)


Organizatorami zmagań byli: Aeroklub Radomski, Aeroklub Polski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.Jury przewodniczył Jerzy Makula, wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, do niedawna pilot liniowy PLL LOT, a obecnie Prezes Aeroklubu Polskiego. Pieczę nad całością organizacji zawodów sprawował zaś Stanisław Szczepanowski, trener kadry Polski w akrobacji zarówno samolotowej jak i szybowcowej – na co dzień - sprawujący funkcję Dyrektora Aeroklubu Radomskiego w Piastowie.

 

(źródło: Aeroklub Radomski)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook