Strona główna » Siatkówka » Z kadrą w Zakopanem

Z kadrą w Zakopanem

2018-07-30 17:09:42


Z kadrą w Zakopanem

Tomasz Fornal rozpoczął treningi z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w COS OPO Zakopanem przed FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018.

 

Operację "obrona mistrzostwa świata" można uznać za rozpoczętą - podkreśla serwis plusliga.pl. Rzeczywiście 29 lipca 15-osobowa kadra pod wodzą Vitala Heynena rozpoczęła pierwszą część przygotowań do wrześniowego turnieju w Bułgarii i Włoszech. W pierwszej części przygotowań udział bierze 15 zawodników, w tym przyjmujący Tomasz Fornal, który ma być „strażakiem” na wypadek kontuzji któregoś z kolegów.

 

Siatkarz Cerrad Czarnych Radom zdaje sobie sprawę z wyjątkowej roli. Podkreślał to wielokrotnie przed przyjazdem do Zakopanego. - Dla mnie, jako młodego zawodnika to będzie świetne doświadczenie. Będę mógł się czegoś nauczyć. Na pewno będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Prawdopodobieństwo, że pojadę na mistrzostwa jest małe, ale zawsze nadzieja jest. Trzeba się pokazać i walczyć o swoje - zapewniał. Tomasz Fornal będzie miał też okazję bliżej poznać znakomitego zawodnika. Przed kilka pierwszych dni wspólnie z kadrą Polski gościnnie pracować będzie Wilfredo Leon. Za niespełna rok kubański przyjmujący z polskim paszportem stanie się pełnoprawnym reprezentantem naszego kraju.

 

Biało-czerwoni w COS OPO w Zakopanem trenować będą do 8 sierpnia. Później czeka ich krótki pobyt w Spale, a także seria spotkań. 18 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim zagrają z Kamerunem. 24-26 sierpnia kadra zmierzy się z Francją, Rosją i Kanadą podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Z kolei bezpośrednio przed wylotem na mistrzostwa świata 4-5 września w hali NETTO Arena w Szczecinie Polacy zagrają dwukrotnie z Belgią.

 

(fot: pzps.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook