Strona główna » Zapasy » Na macie w Rzymie

Na macie w Rzymie

2018-07-31 06:35:43


Na macie w Rzymie

W Rzymie rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów w zapasach. W stolicy Włoch wystąpi 27-osobowa reprezentacja Polski. W gronie tym znalazł się Patryk Bednarz.

 

Zawodnik Olimpijczyk Radom to aktualny mistrz kraju stylu klasycznego w wadze 77 kg. Zdaniem fachowców Patryk Bednarz ma szansę włączyć do rywalizacji o wysokie miejsca. - Jest dobrze wyszkolony technicznie. Bardzo dobrze zaprezentował się na silnie obsadzonym turnieju w Batumi zajmując II miejsce. W tym sezonie prezentuje równą wysoką formę. Zawodnik perspektywiczny na przyszłość. Powinien walczyć o miejsca w przedziale 3-8 - ocenia szansę zapaśnika serwis zapasy.org.pl. Patryk Bednarz jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

 

W stylu klasycznym wystąpią również: Sebastian Nowicki, Mateusz Szewczuk, Aleksander Mielewczyk, Geworg Grigoryan, Szymon Szymonowicz, Michał Dybka i Patryk Kamiński. Przygotowania do mistrzostw Europy Juniorów przebiegały według opracowanego planu organizacji szkolenia kadry narodowej seniorów w stylu klasycznym. Od grudnia 2017  czołowi zawodnicy trenowali z seniorami. Uczestniczyli  w turniejach międzynarodowych, konsultacjach  i zgrupowaniach krajowych. Końcowy etap przygotowań odbył się w Spale skąd zawodnicy wyjechali bezpośrednio na ME juniorów do Włoch.

 

(fot: olimpijczyk.radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook