Strona główna » Siatkówka » Siatkarki już trenują

Siatkarki już trenują

2018-07-31 07:28:28


Siatkarki już trenują

Od zajęć na siłowni przygotowania do sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczął zespół E.Leclerc Radomki Radom.

 

Inaugurację rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy kobiet w sezonie 2018/2019 zaplanowano na początek listopada. Rozpoczęcie zajęć już w lipcu może zaskakiwać, ale Jacek Skrok nie ma wątpliwości, że to dobra decyzja. - Nasz okres przygotowawczy startuje dużo wcześniej niż u innych drużyn - przyznaje szkoleniowiec. - W drużynie jest wiele nowych twarzy. Dlatego uważam, że ten zespół powinien spędzić ze sobą więcej czasu i poznać się lepiej. Na pewno ten czas spożytkujemy bardzo dobrze.

 

Zespół na zajęcia stawił się w komplecie. Ze składu z poprzedniego sezonu pozostało osiem zawodniczek. Sześć jest nowych: rozgrywająca Alicja Grabka, atakująca Joanna Kapturska, środkowa Izabela Bałucka, przyjmujące Anna Bączyńska i Natalia Skrzypkowska oraz libero Kinga Drabek.

 

Nie zabraknie treningów w hali, ale najbliższy okres zawodniczki poświęcą głównie zajęciom na siłowni. Na początku września zespół wyjedzie na obóz do Kielnarowej. Pierwsze mecze sparingowe zostaną rozegrane w Wieliczce 22 i 23 września. Tymczasem w ostatni tydzień września swoje umiejętności siatkarki zaprezentują przed radomską publicznością w turnieju organizowanym przez E.Leclerc Radomkę. - W Radomiu będzie gościć ŁKS Łódź, Legionovia Legionowo i drużyna z Cannes z Francji - zdradza serwis radomka.com.pl. 

 

Przed zespołem ciężki okres przygotowawczy. Wszystko po to aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek. Celów na sezon Jacek Skrok nie chce zdradzać, ale na łamach lsk.plps.pl przyznaje. - Nie wszystkie zespoły pozamykały składy. Na pewno trzeba utrzymać się i to jest zadanie podstawowe. Regulamin Ligi Siatkówki Kobiet zakłada, że w play offach zagra sześć zespołów. Tyle samo walczyć będzie w Pucharze Polski. Miejsce w czołowej szóstce z pewnością będzie determinować cele wielu klubów.


Sezon 2018/2019 siatkarki E.Leclerc Radomki rozpoczną na początku listopada, a pierwszymi rywalkami zespołu będzie ekipa Volleyball Wrocław. Mecz inauguracyjny odbędzie się w Radomiu.


Kadra E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2018/2019:

Rozgrywające: Maja Pelczarska, Alicja Grabka
Atakujące: Majka Szczepańska, Joanna Kapturska
Środkowe: Sonia Kubacka, Gabriela Ponikowska, Izabela Bałucka
Przyjmujące: Renata Biała, Anna Bączyńska, Natalia Skrzypkowska, Julita Molenda, Gabriela Borawska
Libero: Kinga Drabek, Olga Samul.

 

(fot: radomka.com.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook