Strona główna » Lekkoatletyka » Czas na Berlin

Czas na Berlin

2018-07-31 17:30:22


Czas na Berlin

Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdził. W rozpoczynających się 6 sierpnia w Berlinie mistrzostwach Europy wystartuje Martyna Kotwiła.

 

Będąca objawieniem sezonu zawodniczka RLTL ZTE Radom obok wywalczonych medali w mistrzostwach świata juniorów i mistrzostw kraju wcześniej spełniła również kryteria (czytaj minimum). Decyzja lekkoatletycznej centrali potwierdza wcześniejsze informacje i doniesienia, że w stolicy Niemiec wystartuje na 200 m, swoim koronnym dystansie. Zgłoszona został również do reprezentacyjnej sztafety 4x100 m.

 

W mistrzostwach Europy barw Polski bronić będzie 86. zawodniczek i zawodników. To najliczniejsza w historii reprezentacja kraju.Do tej pory najliczniejsze ekipy wysłaliśmy na czempionaty Starego Kontynentu w 2010 roku (Barcelona, 71 osób) i w 2016 r. (Amsterdam, 70 osób). Osiem lat temu przywieźli dziewięć medali, a z ostatnich mistrzostw aż 12.

 

- Wysyłamy do Berlina liczną, ale mocną reprezentację. Nie chcę prognozować ile medali zdobędziemy, ale nasi zawodnicy są naprawdę dobrze przygotowani do startu i wiem, że stawiają sobie tylko ambitne cele - mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA. Przed dwoma laty w Amsterdamie Polska zwyciężyła w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy. Zmagania najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu odbędą się w Berlinie pomiędzy 6 i 12 sierpnia. Transmisje telewizyjne m.in. w TVP.

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook