Strona główna » Futbol amerykański » Pogrom na koniec

Pogrom na koniec

2018-08-01 08:53:57


Pogrom na koniec

 

Wataha Zielona Góra rozgromiła Green Ducks Radom. Stawką meczu był finał drugiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

 

Gospodarze zwyciężyli ekipę z Radomia 50:0. - Zielonogórscy futboliści gładko rozprawili się z półfinałowym rywalem. Radomianie nie zdobyli ani jednego punktu. Tak dobrego wyniku Wataha wcześniej w rozgrywkach ligowych nigdy nie osiągnęła - podkreślił serwis gazetalubuska.pl.

 

Co było przyczyną tak jednostronnego widowiska? Gracze już wcześniej dowiedzieli się, że wraz z zakończeniem sezonu zarząd klubu poda się do dymisji. Poza tym Green Ducks Radom na mecz udali się w okrojonym składzie. - To zawsze sprawia, że walczyć jest trudniej. Piekło pogodowe, jakie mieliśmy w Zielonej Górze, mogło im tylko utrudnić sprawę. Przegrali po walce. Wynik nie zawsze odzwierciedla zaangażowanie. Mieli prawo być źli, zmęczeni, rozczarowani - przyznał portal lubuskiego klubu.

 

W ekipie gospodarzy jednym z bohaterów był Łukasz Gembara. - To nasz młody zawodnik, który rozwija się w znakomitym tempie! Jeszcze niedawno czekał w trakcie meczu, aby móc zagrać, ponieważ nie miał 18 lat, a teraz tworzy trzon defensywy. Poza ogromną pracą w obronie w meczu z Radomiem Łukasz zdobył przyłożenie (grając na pozycji Fullbacka) oraz zablokował wykopnięcie piłki przez rywali, ogromne brawa! - relacjonował wataha.pl.

 

Green Ducks Radom konfrontacją w Zielonej Górze zakończyli sezon. Wataha zagra natomiast w finale z Towers Opole. Stawką meczu będzie awans do najwyższej klasy rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego.

 

(fot: wataha.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook