Strona główna » Lekkoatletyka » Elitarne grono

Elitarne grono

2018-08-01 14:50:16


Elitarne grono

Patryk Adamczyk znalazł się wśród zawodników wspieranych przez PKN ORLEN.

 

Grupę Sportową ORLEN wzmocnili nowi zawodnicy – utytułowani mistrzowie, wielokrotni medaliści i największe nadzieje polskiego sportu. W gronie tym znalazł się również lekkoatleta RLTL ZTE Radom. Paliwowy koncern będzie ich wspierał m.in. w rywalizacji o udział w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Inicjatywa rozszerzenia Grupy zrodziła się w wyniku współpracy PKN ORLEN oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

– Dodatkowe, indywidualne wsparcie utalentowanych zawodników jest niezwykle istotnym elementem budowania spójnej strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Myślimy o jego kształcie w perspektywie długoterminowej. Niezwykle mnie cieszy, że dzięki zaangażowaniu PKN ORLEN możemy coraz efektywniej tę strategię realizować. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania znacząco przyczynią się do efektownych sukcesów nowych członków Grupy i zapisania przez nich kolejnych pięknych kart w historii polskiego sportu – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

                                    

Grupa Sportowa ORLEN to projekt zrzeszający najlepszych polskich zawodników – wśród nich są takie lekkoatletyczne sławy jak Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski czy Paweł Fajdek.  Od lat jesteśmy głównym partnerem sportu w Polsce. Współpracujemy zarówno ze sportowcami indywidualnymi, jak i reprezentacjami narodowymi. Lekkoatletyka zajmuje szczególne miejsce, będąc z jednej strony nośnikiem bliskich nam wartości, z drugiej zaś obfitując w znakomite wyniki polskich zawodników. Wierzymy, że wsparcie, jakiego udzielamy, przełoży się na kolejne sukcesy na imprezach międzynarodowych, a tym samym na rozwój polskiego sportu, jak i pojawienie się następców dzisiejszych mistrzów – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN S.A.

 

Elitarne grono Grupy Sportowej ORLEN wzmocnili m.in. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 m, w której w Birmingham biegał Patryk Adamczyk, a także srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) czy Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo. Kandydatów do przystąpienia do Grupy rekomendowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 Chcemy za pomocą takich inicjatyw zapewnić utalentowanym zawodnikom komfort przygotowań – mówi Witold Bańka i  dodaje – Zależy nam, żeby dodatkowe, pozazwiązkowe wsparcie trafiało do coraz większej liczby sportowców. Docelowo chcielibyśmy, żeby w 2019r. było nim objętych około 300 zawodników – łącznie w ramach indywidualnych umów sponsorskich ze SSP oraz programu Team100, który już dziś liczy 202 członków. To element szerszej strategii, tworzenia przemyślanej piramidy szkoleniowej – zaznacza minister.

 

W skład Grupy Sportowej ORLEN wchodzi dziś 20 sportowców. Jej głównym celem jest wsparcie działalności sportowej zawodników, szczególnie w przygotowaniach do letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Tokio.

 

(źródło: msit.gov.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook