Strona główna » Siatkówka » Najlepszy w Polsce

Najlepszy w Polsce

2018-08-08 09:47:12


Najlepszy w Polsce

Maciej Twardowski odzyskał miano najlepszego arbitra piłki siatkowej w Polsce.

 

Przed rokiem w tradycyjnym rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej radomianin sklasyfikowany był na czwartym miejscu. Wyżej oceniono kwalifikacje Wojciecha Maroszka i Pawła Burkiewicz. Tuż przed radomianinem uplasował się też Marcin Herbik. Wymieniona czwórka zdominowała również ranking sezonu 2017/2018, ale tym razem najwyżej sklasyfikowany został Maciej Twardowski. To kolejny triumf radomianina w prestiżowym zestawieniu.

 

- To oczywiście ogromne wyróżnienie i satysfakcja - przyznaje Maciej Twardowski. - Tym bardziej, że oceny dokonują prawdziwi fachowcy. Ten wynik jednocześnie mobilizuje i zobowiązuje do dalszego podnoszenia kwalifikacji, ale i sędziowania na jeszcze wyższym poziomie.


Przy ustalaniu rankingu brane są pod uwagę oceny uzyskane przez sędziów nie tylko w zakończonym sezonie, ale także w dwóch poprzednich. Liczą się noty wystawione arbitrom przez komisarzy oraz kluby, ale przede wszystkim oceny jakie uzyskali w najistotniejszym rankingu, opracowanym przez Wydział Sędziowski Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Od kilku lat uwzględniana są też oceny wystawiane przez przedstawicieli mediów.

 

Klasa Macieja Twardowskiego od kilku lat doceniona jest również na arenie międzynarodowej. Radomianin wyznaczany jest do prowadzenia meczów m.in. Ligi Mistrzów i turniejów z udziałem reprezentacji. W czerwcu prowadził np. spotkanie Holandia- Turcja, rozegrane w ramach Ligi Europejskiej. Natomiast 19 sierpnia sędziować będzie potyczkę Białoruś – Hiszpania. Mecz w Mińsku rozegrany zostanie w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook