Strona główna » Lekkoatletyka » Wyjątkowi pielgrzymi

Wyjątkowi pielgrzymi

2018-08-08 18:00:46


Wyjątkowi pielgrzymi

W najbliższą sobotę po raz siódmy wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa. Tegoroczna rekordowa grupa będzie liczyła 60 osób.

 

Tradycyjnie biegacze pobiegną w systemie sztafetowym (6 po 10 osób), a każda zmiana sztafety to 30-minutowy bieg. Trasa liczy w sumie 220 kilometrów, z tego ostatnie kilkanaście kilometrów biegowi pątnicy pokonują marszem, wspólnie z uczestnikami 40-tej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej.

 

Pielgrzymka biegowa to swoiste rekolekcje w drodze z zachowaniem wszystkich zasad pielgrzymki pieszej. Biegacze poza odcinkami wynikającymi z kolejności swojej zmiany sztafetowej - biegną również fragmenty trasy ze wspólną modlitwą, konferencją, zakończeniem etapu. - Wyruszamy o godzinie 9-tej z placu Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy chętnych do wspólnego biegu na pierwszym 10- kilometrowym odcinku Radom Seminarium – Kowala, gdzie po krótkiej odprawie technicznej i pożegnaniu z rodzinami oraz przyjaciółmi ruszymy dalej w trasę - zachęcają organizatorzy.

 

Pierwszy dzień zakończy się w okolicy Radoszyc, po przebiegnięciu blisko 100 kilometrów. Drugiego dnia uczestnicy pokonają 90 kilometrowy dystans. Natomiast ostatni to 15 kilometrów dobiegu do Mstowa, a stamtąd po mszy św. biegacze już pieszo ruszą do Częstochowy. Najstarszym uczestnikiem pielgrzymki jest 70-cioletni Tadeusz Tymirski, a opiekunem duchowym ksiądz Artur Chruślak. Pielgrzymkę organizuje Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”. Kierownikiem trasy jest Piotr Grabowski, a za całość odpowiada kierownik pielgrzymki Tadeusz Kraska.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook