Strona główna » Piłka Nożna » Sezon czas zacząć

Sezon czas zacząć

2018-08-09 14:51:33


Sezon czas zacząć

Broń Radom trzecioligowy sezon zainauguruje meczem z rezerwami mistrza Polski. Do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji dojdzie już najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Narutowicza 9.


W dotychczasowych spotkaniach z Legią II Warszawa korzystniejszy bilansem legitymuje się przeciwnik. W radomskim obozie nikt nie zamierza jednak składać przedwcześnie broni. - Ciężko pracowaliśmy na ten sukces i jesteśmy w tej trzeciej lidze po to, aby pokazać się w każdym meczu z jak najlepszej strony. Na inaugurację zagramy z rywalem trudnym, nieobliczalnym. Bez względu na to, w jakim składzie przyjedzie Legia o wygraną będzie nam ciężko. My też mamy swoje atuty. Letnia przerwa, przygotowania i zmiany kadrowe pokazały, że jesteśmy jeszcze mocniejszym zespołem - zapowiada trener Broni Artur Kupiec.

 

Szkoleniowiec w przeszłości grał w Legii, ale smaczków łączących oba zespoły jest o wiele więcej. - W kadrze rezerw jest kilku graczy związanych z regionem, a nawet z Bronią. W drużynie grają Oskar Wojtysiak wychowanek Orlika Radom, Michał Karbownik wychowanek Młodzika Radom, a także Kacper Pietrzyk, który przez jakiś czas był zawodnikiem juniorskiej drużyny Broni (rocznik 1999). Ten ostatni jest synem prezesa radomskiego okręgu, Sławomira Pietrzyka - wylicza serwis bronradom.pl.

 

W jakim składzie przyjedzie Legia II? Tego na obecną chwilę nie wie nikt. Wiele zależy od tego jak potoczą się losy pierwszej drużyny i kto ostatecznie wystąpi w czwartkowym spotkaniu "europejskim" z luksemburskim Dudelange i kto będzie przewidziany na mecz ekstraklasowy z Piastem Gliwice. Niemniej Legia II w tym sezonie ma być o wiele mocniejsza. Władze klubu nie chcą kompromitacji z poprzedniego sezonu, gdy drużyna rezerw mistrza Polski spadła z trzeciej ligi, a zachowała miejsce tylko dlatego, że wycofała się Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. 


W kadrze gospodarzy na sobotni mecz na pewno zabraknie jednego z najbardziej doświadczonych graczy. - Z kontuzją zmaga się od kilku dni Michał Kula - podkreśla klubowy portal. - Dlatego z zespołem trenuje bramkarz Centrum Radom, wychowanek, Mateusz Bochniewski. Kontuzja Michała nie jest zbyt poważna, ale czy "Bochen" będzie zgłoszony do rozgrywek, tego dowiemy się pewnie w piątek. Reszta graczy trenuje i jest w dobrej formie. Trener będzie miał dylemat, bo musi powołać kadrę meczową więc co najmniej dwóch graczy zasiądzie na trybunach. 


Piłkarze liczą, że w sobotę dopingować będzie ich liczna grupa kibiców. Początek widowiska – godz. 18.00 - Emocji na pewno nie zabraknie. Kasy biletowe otwarte będą dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem, ale apelujemy, aby nie czekać z biletem do samego końca, bo potem tworzą się kolejki i niektórzy mogą nie zobaczyć meczu od pierwszych minut. Bilety są w cenie 10 zł, 5 zł ulgowe (młodzież 12-18 lat, emeryci, renciści), a kobiety i dzieci wchodzą za darmo. Udając się do kasy trzeba posiadać dowód tożsamości – przypomina bronradom.pl.

 

(źródło: bronradom.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook