Strona główna » Pływanie » Najlepszy w Europie

Najlepszy w Europie

2018-08-16 18:37:15


Najlepszy w Europie

Świetnie zaprezentował się Michał Golus podczas wyścigu na dystansie 50 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.


Zawodnik Wodnika Radom na pływalni w Dublinie osiągnął największy sukces w dotychczasowej przygodzie ze sportem. Świetną dyspozycję zasygnalizował już w porannych eliminacjach wyścigu na 50 m stylem dowolnym w klasie S8. W swojej serii eliminacyjnej uzyskał najlepszy wynik ex-aequo ze Szwajcarem Joshuą Grobem (28.56). Wyścig finałowy był już jego popisem. 22-latek sięgnął po złoto z czasem 28,06s. Za nim uplasowali się ze stratą: 0,37s Szwajcar Joshua Grob i o 0,61s Hiszpan Sergio Salvador Martos Minguet.

 

Michał Golus ostatnie tygodnie przygotowań spędził na zgrupowaniu kadry narodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim pod okiem trenera Marcina Cieślika. Wysoką formę zasygnalizował natomiast już w czerwcu podczas mistrzostw Polski. Znalazł się w trójce najlepszych zawodników wybieranych za sumę dwóch najlepszych startów. Ponadto wynik radomianina na 50m motylem okazał się drugim wynikiem punktowym zawodów. Jeżeli chodzi o zdobycze medalowe: mistrzostwa Polski zakończył z jednym złotym i jednym srebrnym medalem, wygraną klasyfikacją w grupie S8, a także z rekordem kraju na 100m stylem dowolnym.

 

(fot: Paralympic Games)


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook