Strona główna » Zapasy » Na matach Dortmundu

Na matach Dortmundu

2018-08-21 08:17:17


Na matach Dortmundu

Przemysław Piątek i Arkadiusz Kułynycz walczyli w Grand Prix of Germany. Zapaśnicy Olimpijczyka Radom na matach Dortmundu nie mieli jednak szczęścia.

 

Rywalizujący w barwach oficjalnej reprezentacji Polski Przemysław Piątek wystąpił w kategorii 60kg. W tej samej wadze walczyli też Michał Tracz i Dawid Ersetic. - Piątek i Ersetic spotkali się w pierwszym pojedynku. Lepszy okazał się Raciborzanin, który pokonał Piątka 7:3. Niestety w 1/8 finału Ersetic przegrał z reprezentantem Węgier Erikiem Torbą przez przewagę techniczną a do repasażu z Amerykaninem La Montem Taylorem popularny „Ersa” już nie wyszedł, ponieważ złapał kontuzję - relacjonuje serwis zapasy.org.pl.

 

Arkadiusz Kułynycz wystąpił w kategorii 87kg. Drugim zapaśnikiem z Polski w taj wadze był Tadeusz Michalik. - Michalik stoczył dwie walki. Nasz brązowy medalista Mistrzostw Europy 2016 w pierwszej walce pokonał Emila Sandhala ze Szwecji 2:1. Niestety w ćwierćfinale przegrał z Turkiem Alim Cengizem przez przewagę techniczną. Arkadiusz Kułynycz przegrał w kwalifikacjach Tonim Metsomakim z Finlandii przez przewagę techniczną - informuje zapasy.org.pl.

 

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Mateusz Bernatka. Wicemistrz świata w wadze 66 kg pokonał Niklasa Ohffa w 1/8 finału przez przewagę techniczną. - Niestety później Bernatek przegrał przez przewagę techniczną z reprezentantem Danii Bjerrehrusem. Na szczęście Duńczyk wszedł do finału i Piotrkowianin mógł walczyć w repesażu. W nim pokonał Atakana Yuksela i dzięki temu mógł rywalizować o brązowy medal. Bernatek po emocjonującej walce pokonał reprezentanta Niemiec Erika Weissa 3:1 - podkreśla serwis zapaśniczej centrali.

 

Mateusz Bernatka i Arkadiusza Kułynycza niedawno zostali zawieszenie w prawach członka kadry narodowej w zapasach w stylu klasycznym do 31.10.2018 roku.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook