Strona główna » Kolarstwo » Komendant na rowerze

Komendant na rowerze

2018-08-29 06:31:57


Komendant na rowerze

Za nami prawdziwy kolarski weekend, w sobotę w Górze Kalwarii odbył się jedenasty etap ŻTC BIKE RACE, dzień później w Warce rozegrana została dwunasta odsłona zawodów, a także II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, w których udział wziął pierwszy policjant RP - gen. insp. dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji.

 

Choć w miniony weekend wydarzyło się całkiem sporo – swoje urodziny obchodził gwiazdor piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wyprawiając huczną imprezę, czy też trwała akcja wydobycia szkuty wiślanej z czasów Krzysztof Kolumba w Czersku (zatem niedaleko trasy wyścigu 11. Etapu) to wszystko jednak schodziło na dalszy plan, bowiem ta sobota i niedziela należały do wyścigów sygnowanych marką ŻTC BIKE RACE.

 

Na starcie sobotniego wyścigu w „Nowej Jerozolimie” stanęło ponad 150 miłośników dwóch kółek. Jako pierwsi na trasę ruszyli najmłodsi, zatem zawodnicy w kategoriach M20 i M30. W pierwszej z nich o końcowym zwycięstwie decydował przysłowiowy błysk szprychy, ostatecznie zwyciężył Adam Skowroński z SPKiTR PELETON przed Przemysławem Sabadym z grupy BlokBlach Radomsko. Zacięta rywalizacja miała miejsce również w kategorii M30, w której triumfował Michał Przybysz, drugi był Marcin Kobiałka, a trzeci Mariusz Pałyga. Kolarski korowód zamykali najstarsi zawodnicy w kategorii M70, w której najlepszy okazał się Radosław Myszkowski. Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 18 kilometrów. Na mecie na uczestników czekały wyśmienite soki przygotowane przez lokalnego producenta, marki – Dolina Czerska. Punktualnie o godzinie 15:00 dokonano dekoracji zwycięzców, najlepszych z ramienia gospodarzy uhonorowała Aleksandra Fedynicz-Komosa, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Góry Kalwaria.

 

Dzień później kolarskie zmagania przeniosły się do turystycznej perły Mazowsza – Warki. Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na stracie pojawiło się ponad dwustu zawodników z całej Polski. Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli zawodnicy w ramach II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. O tytuł najlepszego rywalizowało niemal stu zawodników na czele z gen. insp. dr Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji. Ostatecznie jako pierwszy metę przeciął Paweł Baranek z Komendy Głównej Policji przed Krzysztofem Kubisiem oraz Marcinem Szenderskim z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tuż po mundurowych tradycyjnie na trasę ruszyli najmłodsi zawodnicy w ramach cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 29 kilometrów.

 

Szczegółowe wyniki dotyczące zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl

 

(źródło: informacja prasowa)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook