Strona główna » Tenis » Emocje na kortach

Emocje na kortach

2018-09-04 07:43:40

Na kortach tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Bulwarowej w Radomiu została rozegrana pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn RADOM OPEN 2018. Honorowy patronat nad turniejem sprawował Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Organizatorem i gospodarzem turnieju był Radomski Klub Tenisowy RETURN. Do imprezy zgłosiło się 36 zawodniczek i zawodników klasyfikowanych w rankingach ATP i WTA oraz aktualnymi medalistami mistrzostw Polski. W gronie tym znaleźli się też najlepsi tenisiści z Radomia: Bartłomiej Maroszek (RKT Return), Aleksandra Buczyńska(AT Masters) oraz Aleksander Sadal (AG Tenis Chorzowska).

W turnieju kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Buczyńska. W decydującym spotkaniu z Oliwią Szymczuch/Sport Club Kryspinów/ radomianka minimalnie przegrała dopiero w supertiebreaku  4/6  6/3  8/10. Spotkanie z medalistką mistrzostw Polski i faworytką turnieju miało bardzo zacięty przebieg, godny finału imprezy, stojący na bardzo wysokim poziomie.Wcześniej w rozgrywkach grupowych pokonała wyraźnie Paulinę Mattik/GAT Gdańsk/  6/0  6/2  i Oliwię Syczuk/KKS Olsza Kraków/ 6/2  6/0. W grupie finałowej pierwsze spotkanie z Agatą Bachanek/TENISWIL Warszawa/ wygrała walkowerem.

Jeszcze lepiej w trzydniowych zmaganiach wypadł Bartłomiej Maroszek. Radomianin wygrywając pięć meczów został pierwszym w historii zwycięzcą tenisowego turnieju RADOM OPEN 2018. Tenisista Returnu pierwsze dwa mecze wygrał gładko. W trzecim poradził sobie z innym zawodnikiem z Radomia Aleksandrem Sadalem(AG Tenis Chorzowska) którego pokonał 6:1,6:3. Mecz półfinałowy miał wyrównany przebieg. Rywalem naszego zawodnika był trenujący na co dzień z Hubertem Hurkaczem, tenisistą notowany na listach ATP Paweł Zawisza (KS Omega Smolec). Pierwszego seta wygrał wrocławianin 6:1, ale od drugiego inicjatywa należała już do Maroszka. Trzeciego seta tenisiści rozegrali systemem super tie- break do 10 punktów który zakończył się wynikiem 12-10 dla zawodnika z Radomia.

Przeciwnikiem Bartłomieja Maroszka w finale był wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant Polski 26-letni Wojciech Lutkowski z KT Legia Warszawa. Mecz dostarczył licznie zgromadzonej publiczności niesamowitych emocji. Od początku gra była bardzo wyrównana. Przy stanie 4:4 Maroszek przełamał swojego przeciwnika i objął prowadzenie 5:4 by za chwilę przy swoim serwisie spokojnie zakończyć seta 6:4. W drugim od początku inicjatywę przejął radomianin, który przy prowadzeniu 3:2 miał kilka piłek na przełamanie. Do stanu 5:5 zawodnicy co chwila popisywali się wspaniałymi zagraniami. W końcówce drugiego seta po chwilowej dekoncentracji 20-letniego radomianina rywal przełamał jego serwis i po ponad godzinie gry w tym secie wygrał 7:5. O zwycięstwie w turnieju RADOM OPEN 2018 i zdobyciu tytułu miał zadecydować super tie-break. W nim Bartłomiej Maroszek zagrał bardzo dojrzale wygrywając 10-6

Przy okazji turnieju Radom OPEN 2018 odbyły się imprezy towarzyszące. Turniej tenisowy dzieci trenujących w Akademii RKT RETURN RADOM zwyciężył Ksawery Gajda w finale pokonując Stasia Skałbanię. Turniej amatorów wygrał natomiast Mariusz Piasta pokonując w finale Mateusza Lisa 6:3,6:4