Strona główna » Tenis » Emocje na kortach

Emocje na kortach

2018-09-04 07:43:40


Emocje na kortach

Na kortach tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Bulwarowej w Radomiu została rozegrana pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kobiet i Mężczyzn RADOM OPEN 2018. Honorowy patronat nad turniejem sprawował Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 

Organizatorem i gospodarzem turnieju był Radomski Klub Tenisowy RETURN. Do imprezy zgłosiło się 36 zawodniczek i zawodników klasyfikowanych w rankingach ATP i WTA oraz aktualnymi medalistami mistrzostw Polski. W gronie tym znaleźli się też najlepsi tenisiści z Radomia: Bartłomiej Maroszek (RKT Return), Aleksandra Buczyńska(AT Masters) oraz Aleksander Sadal (AG Tenis Chorzowska).


W turnieju kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Buczyńska. W decydującym spotkaniu z Oliwią Szymczuch/Sport Club Kryspinów/ radomianka minimalnie przegrała dopiero w supertiebreaku  4/6  6/3  8/10. Spotkanie z medalistką mistrzostw Polski i faworytką turnieju miało bardzo zacięty przebieg, godny finału imprezy, stojący na bardzo wysokim poziomie.Wcześniej w rozgrywkach grupowych pokonała wyraźnie Paulinę Mattik/GAT Gdańsk/  6/0  6/2  i Oliwię Syczuk/KKS Olsza Kraków/ 6/2  6/0. W grupie finałowej pierwsze spotkanie z Agatą Bachanek/TENISWIL Warszawa/ wygrała walkowerem.


Jeszcze lepiej w trzydniowych zmaganiach wypadł Bartłomiej Maroszek. Radomianin wygrywając pięć meczów został pierwszym w historii zwycięzcą tenisowego turnieju RADOM OPEN 2018. Tenisista Returnu pierwsze dwa mecze wygrał gładko. W trzecim poradził sobie z innym zawodnikiem z Radomia Aleksandrem Sadalem(AG Tenis Chorzowska) którego pokonał 6:1,6:3. Mecz półfinałowy miał wyrównany przebieg. Rywalem naszego zawodnika był trenujący na co dzień z Hubertem Hurkaczem, tenisistą notowany na listach ATP Paweł Zawisza (KS Omega Smolec). Pierwszego seta wygrał wrocławianin 6:1, ale od drugiego inicjatywa należała już do Maroszka. Trzeciego seta tenisiści rozegrali systemem super tie- break do 10 punktów który zakończył się wynikiem 12-10 dla zawodnika z Radomia.

 

Przeciwnikiem Bartłomieja Maroszka w finale był wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant Polski 26-letni Wojciech Lutkowski z KT Legia Warszawa. Mecz dostarczył licznie zgromadzonej publiczności niesamowitych emocji. Od początku gra była bardzo wyrównana. Przy stanie 4:4 Maroszek przełamał swojego przeciwnika i objął prowadzenie 5:4 by za chwilę przy swoim serwisie spokojnie zakończyć seta 6:4. W drugim od początku inicjatywę przejął radomianin, który przy prowadzeniu 3:2 miał kilka piłek na przełamanie. Do stanu 5:5 zawodnicy co chwila popisywali się wspaniałymi zagraniami. W końcówce drugiego seta po chwilowej dekoncentracji 20-letniego radomianina rywal przełamał jego serwis i po ponad godzinie gry w tym secie wygrał 7:5. O zwycięstwie w turnieju RADOM OPEN 2018 i zdobyciu tytułu miał zadecydować super tie-break. W nim Bartłomiej Maroszek zagrał bardzo dojrzale wygrywając 10-6


Przy okazji turnieju Radom OPEN 2018 odbyły się imprezy towarzyszące. Turniej tenisowy dzieci trenujących w Akademii RKT RETURN RADOM zwyciężył Ksawery Gajda w finale pokonując Stasia Skałbanię. Turniej amatorów wygrał natomiast Mariusz Piasta pokonując w finale Mateusza Lisa 6:3,6:4

 

Wyniki

Turniej Kobiet

Aleksandra Buczyńska - Oliwia Syczuk(Krakowski Klub Sportowy OLSZA) 6:2,6:0

A.Buczyńska-Paulina Mattik(Klub Tenisowy GAT Gdańsk)6:0,6:2

półfinał A.Buczyńska-Agata Bachanek(Klub Tenisowy TENISWIL Warszawa)(krecz-kontuzja)

finał A.Buczyńska-Oliwia Szymczuch(Sport Klub Kryspinów)4:6,6:3,8:10.

Turniej mężczyzn

Bartłomiej Maroszek(RKT Return Radom) - Michał Podsiadło(Fundacja Wschodnia Kielce)6:0,6:2
B.Maroszek - Karol Wyrębkiewicz(KS Tęcza Społem Kielce)6:0,6:0
B.Maroszek - Aleksander Sadal(AG Tenis Chorzowska) 6:1,6:3
B.Maroszek - Paweł Zawisza (KS Omega Smolec)1:6,6:1,12-10
Finał:
B.Maroszek - Wojciech Lutkowski(Klub Tenisowy Legia Warszawa)6:4,5:7,10:6
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook