Strona główna » Zapasy » Zrzutka na ligę

Zrzutka na ligę

2018-09-06 15:42:34


Zrzutka na ligę

Po sezonie 2017/2018 dosyć nieoczekiwanie zakończyła się współpraca Krajowej Ligi Zapaśniczej z dotychczasowym sponsorem tytularnym – Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Start rozgrywek w sezonie 2018/2019 był zagrożony, ale… zdecydowano się na tę akcję: Zrzutka.pl, pomóż w stworzeniu sezonu 2018/2019!

 

Zbiórka ma na celu uzbieranie środków finansowych na start rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019. KLZ jest jedyną zawodową ligą na świecie, a jej popularność w zeszłym sezonie pokazała, że zapasy mają w Polsce duży potencjał. Rozrywki w telewizji oglądało kilkaset tysięcy osób!

 

Pełna kwota zbiórki została ustawiona na 700 tysięcy złotych. Suma pozwoli na sprawne funkcjonowanie Krajowej Ligi Zapaśniczej w najbliższym sezonie. Zostanie ona przeznaczona na organizację, sprawy logistyczne, dotację dla klubów, nagrody dla zawodników. – Mam nadzieję, że zbiórka pomoże uzbierać potrzebną kwotę i będziemy mogli ruszyć z ligą. Dużo pracy włożyliśmy w jej promocję i szkoda byłoby teraz to wszystko zaprzepaścić – powiedział Damian Fedorowicz, prezes KLZ.

 

Krajowa Liga Zapaśnicza to obecnie najmocniejsza sportowo liga w Polsce i najmocniejsza liga zapaśnicza na świecie. Walczyło w niej aż czterdziestu medalistów mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich! Rozgrywki podnoszą poziom poszczególnych zawodników, co widać po ich późniejszych rezultatach np. w reprezentacji. Transmisję w zeszłym sezonie można było oglądać za pośrednictwem stacji TVP Sport.

 

Co należy zrobić, żeby pomóc? Wystarczy wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą pieniężną. Liga wystartuje, ale TYLKO i WYŁĄCZNIE, gdy środowisko się zjednoczy! - Jeśli nie jest Państwu obojętny los KLZ i chcieliby Państwo zobaczyć zapaśnicze rozgrywki w sezonie 2018/2019, to zachęcamy do wsparcia akcji! - zachęcają organizatorzy ligowych zmagań. 

 

W przypadku, gdyby nie udało się uzbierać całej kwoty potrzebnej na otworzenie nowego sezonu Krajowej Ligi Zapaśniczej, zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na obóz szkoleniowy dla najzdolniejszej młodzieży z grupy wiekowej młodzik / kadet.

 

(źródło: klz-zapasy.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook