Strona główna » Piłka Ręczna » Szykują formę

Szykują formę

2018-09-10 08:46:31


Szykują formę

Serię spotkań kontrolnych ma za sobą przygotowujący się do pierwszoligowego sezonu zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Radom.


Drużyna z Radomia uczestniczyła w turniejach w Końskich i Sandomierzu, rozegrała też mecze w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsze gry piłkarze ręczni rozegrali w Końskich. W turnieju wystąpiły cztery drużyny: SPR Pabiks Pabianice, AZS-AWF Biała Podlaska, Uniwersytet Radom oraz KSSPR Końskie. Zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”. Mocno przebudowany i odmłodzony Uniwersytet pokonała tylko SPR Pabiks Pabianice. W pozostałych górowali przeciwnicy.

 

Zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Markowski, Paweł Socha 1 (bramka), Patryk Wasik 2, Piotr Rojek 17, Adrian Gruszczyński 11, Paweł Maszczyński 2, Piotr Pawelec 3, Łukasz Stanik 2, Marek Kubajka 18, Paweł Kowalczyk 8, Kacper Kiraga 3, Rafał Banaczek 5, Marcin Hernik.

 

W Sandomierzu podczas III Memoriału Jurka Gacha podopieczni Mariusza Greli również odnieśli jedno zwycięstwo. Potyczka z gospodarzami miała jednostronny przebieg. - W pierwszym spotkaniu z drużyną Uniwersytetu Radom źle zaczęliśmy mecz i nie potrafiliśmy złapać właściwego rytmu gry. Było to mecz bez agresji, bez chęci mocniejszej walki, gdzie goście zagrali całe spotkanie na dobrym poziomie i to było widać w każdym elemencie ich gry. Dlatego też tak wysoka nasza porażka - przyznał serwis Wisły.

 

Gorzej drużynie z Radomia powiodło się w potyczce z Padwą Zamość. Rywal awansował do pierwszej ligi, poczynił wzmocnienia w swoim składzie i jest to zespół, który powinien liczyć się w rozgrywkach.

 

Dzień później Uniwersytet sparował w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rozegrał dwa spotkania i tym razem zakończył zmagania z remisowym bilansem. Akademicy pokonali gospodarzy (w barwach KSZO zagrał m.in. 21-letni lewy rozgrywający Sebastian Włoskiewicz, który w poprzednim sezonem z powodzeniem reprezentował Uniwersytet), ale uznać musieli wyższość ekipy SPR PWSZ Tarnów.

 

- Zarówno w sobotę jak i w niedzielę zagraliśmy bardzo przyzwoite pierwsze mecze. Mamy młody zespół, ale bardzo ambitnym. Musimy jeszcze poprawić atak pozycyjny. Myślę, że będzie to fajnie wyglądało - podsumował postawę podopiecznych Mariusz Grela.

 

Za tydzień przewidywany był turniej w Radomiu, ale sprawa się skomplikowała i ten został ponoć odwołany.

 

WYNIKI:

KSSPR Końskie - Uniwersytet Radom 29:21 (12:7) 

AZS-AWF Biała Podlaska - Uniwersytet Radom 38:25 (17:14)

Uniwersytet Radom - SPR Pabiks Pabianice 26:19 (15:11)

Wisła Sandomierz - Uniwersytet Radom 14:28 (7:17)

Padwa Zamość - Uniwersytet Radom 22:13 (12:5)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Uniwersytet Radom 22:25

Uniwersytet Radom - SPR PWSZ Tarnów 23:36

 

(fot: KS Uniwersytet Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook