Strona główna » Zapasy » Późno na rozmowy

Późno na rozmowy

2018-09-12 11:12:16


Późno na rozmowy

Czterech zapaśników Olimpijczyka Radom wzięło udział w Memoriale Władysława Pytlasińskiego. W gronie tym niestety zabrakło Arkadiusza Kułynycza.


Zawodnika Olimpijczyka zabrakło na listach choć był gotowy do udziału w prestiżowym turnieju. Nieobecność mistrza Polski i jednego z najlepszych zapaśników stylu klasycznych w kraju to konsekwencja wcześniejszych nieporozumień z Chazbulatem Bazorkinem, trenerem kadry (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).  Nie wystartował też Mateusz Bernatek, srebrny medalista mistrzostw świata z 2017 roku.


- W rozmowie z prezesem Andrzejem Supronem usłyszeliśmy, że jak zawodnicy pójdą do trenera Bazorkina i porozumieją się w sprawie współpracy, to powalczą w memoriale - wyjaśniał Radosław Grzybicki, menadżer obu zawodników, na łamach „Przeglądu Sportowego”. Arkadiusz Kułynycz zdecydował się stanąć przed obliczem trenera kadry. Okazało się, że ten nie chciał z nim … rozmawiać. - Byłem przy tym. Bazorkin stwierdził, że za późno na rozmowy - zajście potwierdzał Włodzimierz Zawadzki, klubowy szkoleniowiec zapaśnika Olimpijczyka, tłumacząc nieobecność podopiecznego.

 

Z zapaśników radomskiego klubu, którzy wystąpili na matach w stolicy najlepiej zaprezentowali się Przemysław Piątek (na zdjęciu) i Mateusz Kareciński. Pierwszy w wadze 60 kg przegrał walkę o brązowy medal. W decydującym pojedynku kategorii 130 kg nie miał też szczęścia Mateusz Kareciński. Ostatecznie obaj zadowolić musieli się piątymi miejscami. Wojciech Kański w wadze 77 kg wywalczył ósme. Natomiast Bartłomiej Klimek w 72 kg sklasyfikowany został jako dwunasty zawodnik turnieju.

 

Reprezentacja Polski w stylu klasycznym wywalczyła 3 medale. Złoty w kategorii 67kg wywalczył Gevorg Sahakyan. W finale zawodnik Cartusia Kartuzy we wspaniałym stylu wygrał z Karenem Aslayanem z Armenii. - Początkowo Aslayan za uderzenie naszego zawodnika i dyskusję sędziami został zdyskwalifikowany. Po proteście trenerów Ormianin został przywrócony do klasyfikacji generalnej turnieju, ale to Sahakyan wygrał LXI Memoriał Władysława Pytlasińskiego - relacjonował serwis zapasy.org.pl. 

 

(fot: zapasy.org.pl) 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook