Strona główna » Siatkówka » Ślepsk pokonany

Ślepsk pokonany

2018-09-13 06:35:20

Mecz ze Ślepskiem Suwałki był pierwszym, który Cerrad Czarni Radom rozegrali przed własną publicznością.

Spotkanie rozpoczęły dwie skuteczne zagrywki rozgrywającego Ślepska Suwałki – Kacpra Gonciarza (0:2). Mocny atak Jakuba Rybickiego sprawił, że Cerrad Czarni Radom wyszli na jednopunktowe prowadzenie (6:5). Gospodarze wypracowali wyższą przewagę, po nieudanym ataku zawodnika gości (15:10). Zdecydowany atak pod górę w wykonaniu Rybickiego przyniósł zgromadzonym kibicom wiele radości (17:14). Przy stanie 20:16 trener Robert Prygiel poprosił o chwilę odpoczynku dla swoich podopiecznych. Pierwszą partię zakończyła zepsuta zagrywka gości z Suwałk (25:21).

Drugiego seta otworzył remis (1:1). Mocny atak Tomka Fornala z lewego skrzydła dał Cerrad Czarnym Radom nieznaczne prowadzenie (4:3). Dobrą serią zagrywek popisał się Tomasz Fornal (12:5). Gospodarze od początku kontrolowali przebieg tej partii (17:11). Po potrójnym bloku Wojskowi wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie (23:14). Ostatnie słowo należało do Michała Filipa, który wykorzystał piłkę przechodzącą (25:15).

W trzecią odsłonę lepiej weszli goście (0:3). Gospodarze dzielnie walczyli, ale siatkarze z Suwałk byli bardzo skuteczni w polu zagrywki oraz ataku (3:5). Atomowy atak Maksima Zhigalova sprawił, że goście prowadzili już tylko jednym punktem (13:14). Walka o każdą piłkę opłaciła się i Cerrad Czarni Radom wyrównali stan seta (20:20). Mimo dobrej gry gospodarzy, to goście triumfowali po walce na przewagi (25:27).

Podobnie jak w drugim secie, w czwartej odsłonie na tablicy widniał remis (1:1). Skuteczny blok Zhigalova i Hubera dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (4:2). Swoją serię mocnych, skutecznych zagrywek miał rosyjski atakujący (10:3). Dobrą zagrywką popisał się również Michał Ostrowski, po którego akcji na tablicy wyświetlił się wynik 18:8. Goście nie dawali za wygraną i walczyli o każdy punkt (21:12). Spotkanie zakończył Kamil Kwasowski mocnym atakiem z lewego skrzydła (25:20).

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:17)
Cerrad Czarni Radom: Giger, Ostrowski, Huber, Rybicki, Fornal, Filip, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Żaliński, Kwasowski, Zhigalov
Ślepsk Suwałki: Szwaradzki, Siek, Skrzypkowski, Kapajew, Sapiński, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Rudziewicz.

(źródło: wksczarni.pl)