Strona główna » Tenis » Stanęła na podium

Stanęła na podium

2018-09-17 15:28:15


Stanęła na podium

Karolina Gołda brązową medalistką mistrzostw Polski w tenisie.

 

W Gdańsku rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Skrzatek, w których wystąpiło 8 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach eliminacyjnych. Udział w zawodach wzięła zawodniczka AT Masters, podopieczna Katarzyny Chmielewskiej, która została wypożyczona na czas turnieju do drużyny AZS Poznań.

 

Drużyna poznańska zaprezentowała się bardzo dobrze. Wywalczyła brązowy medal, w czym duży udział miała również Karolina Gołda, która wygrała w sumie trzy mecze. W pierwszym spotkaniu drużyna AZS pokonała SCT Pszczyna  5/1.  W  meczu półfinałowym po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu AZS przegrał z późniejszymi mistrzyniami Polski drużyną Idea Sport Toruń 2/4. W tym meczu dużą niespodziankę sprawiła Karolina bowiem pokonała szósta zawodniczkę w kraju Martę Nadajewską 6/4  6/3.

 

Również w deblu była bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Mając za partnerkę Antoninę Maćkowiak przegrały minimalnie dopiero w supertiebreaku  3/6  6/4  8/10 z duetem Oriana Gniewkowska/Marta Nadajewska. W meczu o trzecie miejsce drużyna AZS pokonała  drużynę  ze Szczecina, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa"  4/2. Wygrane mecze sprawią, że w rankingu PZT będą doliczone dodatkowe punkty, które będą skutkować awansem Karoliny w klasyfikacji ogólnopolskiej.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook