Strona główna » Łucznictwo » Medale łuczników

Medale łuczników

2018-09-19 04:26:59

Zawodnicy Sokoła Radom stanęli na podium 82.Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie, które odbyły się w Żywcu.

Dwa medale wywalczyła Małgorzata Sobieraj (na zdjęciu druga z lewej). Doświadczona łuczniczka w finale uległa Natalii Leśniak (Łucznik Żywiec) w setach 1 do 7. Mimo wszystko jej postawa okazał się jedną z niespodzianek. O klasie reprezentantki Sokoła przekonała się m.in. broniąca tytułu mistrzowskiego Sylwia Zyzańska.

- Startująca z rankingu z pierwszego miejsca niespodziewanie przegrała z 9 zawodniczką z rankingu Małgorzatą Sobieraj (Sokół Radom) w barażu „8” do „10” punktów, zajmując 5 lokatę w zawodach. Nie obroniła więc tytułu mistrzowskiego zdobytego w Dobczycach w roku ubiegłym - podkreśla serwis archery.pl. Sylwia Zyzańska to najlepsza Polska zawodniczka w Mistrzostwach Europy Seniorów w Legnicy, w których zdobyli kwalifikacje do Europejskich Igrzysk w Mińsku w 2019 roku.

Małgorzata Sobieraj z medalowego miejsca cieszyła się też w mikstach. Startując wspólnie z klubowym kolegą Jackiem Kwaczyńskim w konkurencji 30 m wywalczyli brązowy medal. W tym przypadku triumfował duet Sylwia Zyzańska/O. Kasprowski (Łucznik Żywiec). Drugie miejsce przypadło natomiast parze Ewa Sobierej/Roman Pękalski (Marymont Warszawa).

W Żywcu (rywalizowano na torach łuczniczych i w parku miejskim naprzeciw pałacu Habsburgów) wystartowało najlepszych 61 łuczników i 46 łuczniczek w konkurencji olimpijskiej oraz 29 mężczyzn i 14 kobiet w konkurencji łuków bloczkowych.  Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych i stąd po kilku latach przerwy zanotowano w konkurencji Ł-AB 2 sporo wyników ponad 1300 pkt. Wśród mężczyzn triumfował Michał Basiuras. Łucznik Społem Łódź po bardzo zaciętym pojedynku pokonał w finale dopiero w barażu (wynikiem 9 do 8pkt.) Sławomira Napłoszka z Marymontu Warszawa, ubiegłorocznego mistrza Polski.

(fot:archery.pl)