Strona główna » Piłka Ręczna » Porażka w Tarnowie

Porażka w Tarnowie

2018-09-23 14:32:46

W meczu inaugurującym sezon I ligi zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Radom przegrał w Tarnowie.

Sobotni rywale do rozgrywek przystąpili z całkowicie innymi priorytetami. Drużyna z Radomia przeszła spore zmiany kadrowe. Skład został dość mocno odmłodzony. Zespół rozegrał serię sparingów, które kończyły się z różnym skutkiem. Szkoleniowiec wyciągał z nich pozytywne wnioski, które mają zaprocentować podczas rozgrywek pierwszoligowych. Tymczasem SPR PWSZ to jeden z faworytów sezonu. Klub walczył, aby grać w PGNiG Superlidze. Ostatecznie nie udało się uzyskać licencji i także w tym sezonie będzie rywalizował w I lidze.

Na parkiecie również widać było różnicę. Radomianie ambitnie walczyli, ale piłkarze ręczni z Tarnowa dobrze rozpoczęli sezon w rozgrywkach I ligi. W pierwszym meczu zespół pewnie pokonał na własnej hali Uniwersytet Radom, choć momentami pierwsza połowa była wyrównana. Na przerwę ekipy zeszły przy 5-bramkowym prowadzeniu. W drugiej odsłonie gospodarze od początku kontrolowali spotkanie. Ostatecznie potyczka zakończyła się wygraną PWSZ 32:21.

W innych meczach w nowo utworzonej grupie C pierwszej ligi emocji nie zabrakło. - W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do derbów Świętokrzyskiego. KSZO mierzyło się z KSSPR-em i po pierwszej połowie był remis 16:16. Po przerwie górą byli gospodarze, którzy wygrali trzema bramkami. Bardzo dużo, bo aż 76 bramek padło w wygranym przez AZS AWF Biała Podlaska spotkaniu z SRS-em Czuwaj Przemyśl - relacjonuje handballnews.pl.

Od sezonu 2018/2019 pierwsza liga została zreformowana. Zespoły grają w trzech, a nie dwóch grupach. Radomianie trafili do grupy C.  To oznacza, że sezon będzie krótszy i mniej intensywny. Zwycięzcy grup awansuje do turnieju mistrzów, którego triumfator awansuje do PGNiG Superligi. Druga drużyna zagra natomiast baraże z 13. zespołem Superligi. Z pierwszej ligi spadają ekipy, które zajmą w rozgrywkach 11. i 12.

SPR PWSZ Tarnów - Uniwersytet Radom 32:21 (14:9)

Uniwersytet: Markowski, Hernik - Kubajka 7, Gruszczyński 6, Kowalczyk 4, Socha 1, Wasik 1, Kiraga 1, Banaczek 1, Wołowiec, Maszczyński, Pawelec, Joof.