Strona główna » Lekkoatletyka » Szczęśliwy finał

Szczęśliwy finał

2018-09-28 09:46:30


Szczęśliwy finał

Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w Ciechanowie miały szczęśliwy finał dla lekkoatletów RLTL ZTE Radom.

 

Zawodnicy przywieźli 6 medali. Po dwa brązowe medale zdobyła Natalia Szczęsna na dystansie 80 m przez płotki i 200 m przez płotki oraz Przemysław Kula w konkurencjach rzut oszczepem i pchnięcie kulą. Hubert Kolasiński zameldował się na mecie na trzecim miejscu na dystansie 110 m przez płotki.  Natomiast na najwyższym  miejscu na podium zobaczyliśmy Przemysława Gębczyka. Zawodnik ten poprawiając rekord życiowy na 200 m przez płotki okazał się bezkonkurencyjny na tym dystansie uzyskując czas gwarantujący start na finale zawodów Nestle Cup, które odbyły się w Warszawie.

 

Zawodnicy reprezentujący Ośrodek Lekkiej Atletyki w Radomiu startując w stolicy uzyskali doskonałe wyniki.  Podczas rozgrywanych na warszawskim AWF finałów ogólnopolskich Nestle Cup reprezentanci  zdobyli  4 medale oraz uzyskali kilka rekordów życiowych. Gabrysia Gołąbek rzutem piłeczką palantową na odległość 57 metrów okazała się najlepszą w Polsce. Na najwyższym  miejscu na podium zameldowała się druga reprezentantka Radomia Wiktoria Gadajska, która skokiem w dal na odległość 5, 20 cm nie dała szans rywalką. Wiktoria jest już etatową zwyciężczynią wielu zawodów lekkoatletycznych.  Między innymi dwukrotnie wygrała zawody międzynarodowe finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łowiczu. Kolejną porcję emocji zapewnił Przemysław Gębczyk, który jadąc na zawody z 7 wynikiem na dystansie 200 m przez płotki zameldował się na mecie na drugim miejscu z nowym rekordem życiowym.

 

Zwieńczeniem zawodów była mieszana sztafeta 8 x 200 m , 4 chłopców i 4 dziewczyny, będąca reprezentacją najlepszych zawodników z Mazowsza. W reprezentacyjnej sztafecie było 3 zawodników z Radomia. Wiktoria Gadajska, Piotr Banach i Julia Adamczyk, którzy aktywnie się przyczynili do zdobycia 2 miejsca.  Na pochwałę zasługują pozostali reprezentanci Ośrodka: Przemysław Kula, Jakub Maj, Martyna Prygiel, Hubert Kolasiński, Natalia Flisińska, Natalia Szczęsna, Natalia Nowak i Wojciech Szajner.

 

(źródło: radombiega.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook