Strona główna » Główne » Złoto dla Radomia

Złoto dla Radomia

2018-10-03 15:45:07


Złoto dla Radomia

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 w pięcioboju nowoczesnym.

 

W tej grupie wiekowej zawodniczki i zawodnicy rywalizują w czwórboju, na który składają się pływanie, szermierka, bieg i strzelanie.  Jak poinformował serwis Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego w zmaganiach indywidualnych najlepszą okazała się Daria Niedziałkowska z RTP „Victoria” Radom. Złota medalistka na mecie wyprzedziła Agnieszką Wysokińską z UKS G-8 Bielany Warszawa i Natalię Bienicką z St PP CWKS Legia Warszawa.

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Kasperczak z ZKS Drzonków, drugi był jego klubowy kolega Marcel Suliga, a trzeci Jakub Szmytke. Bardzo wywalczenia miejsca na podium był Eryk Karnik. Zawodnik radomskiego klubu ostatecznie sklasyfikowany został jako czwarty. Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik wystąpili w zmaganiach sztafet mieszanych. Duet z Radomia wywalczył srebrne krążki. - 

 

Trenerem zawodników klubu Victoria jest Marcin Fokt.  Medaliści mistrzostw kraju wkrótce będę mieli okazję zaprezentować się rodzimej publiczności. W Radomiu odbędą się zawody z cyklu „Penta Day” oraz mistrzostwa Mazowsza młodzików. Imprezę zaplanowano na 20 października.

 

(fot: RTP Victoria Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook