Strona główna » Siatkówka » Kolejna lekcja pobrana

Kolejna lekcja pobrana

2018-10-06 06:18:56


Kolejna lekcja pobrana

W hali Sport Arena odbył się sparing pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a beniaminkiem LSK, zespołem E.Leclerc Radomka Radom. 

 

Trenerzy ustalili, że bez względu na przebieg spotkania zostanie rozegranych pięć setów i ostatni będzie liczony do 25, a nie jak zwykle do 15. Konfrontacja miał typowo szkoleniowy charakter, niestety miała też jednostronny przebieg. Poza ostatnią odsłoną (radomianki mimo prowadzenia 23:21 przegrały również tego seta, tym razem do 23) Grot Budowlani Łódź górował nad beniaminkiem z Radomia zdecydowanie.

 

- Trudno po tym sparingu znaleźć pozytywy. Zderzyliśmy się ze ścianą. Budowlane są zdecydowanie wyższym, lepszym technicznie zespołem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to tak właśnie może wyglądać. Dla nas każdy taki mecz, to jest oswojenie się z zawodniczkami, które grają w najwyższej lidze, z warunkami w jakich przyjdzie nam grać, z nowymi halami. Musimy tę lekcję przejść, przełknąć tę gorzką pigułkę jaka nam się dzisiaj przytrafiła. Myślę, że mój zespół i drużyna Grot Budowlanych Łódź mają zupełnie inne cele. Dla mnie było ważne aby taki mecz przeżyć, co byśmy nie ugrali, to ważne dla nas było by spotkać się z takim rywalem, poznać tę poważną grę. Dla moich zawodniczek to jest ogromne przeżycie stanąć przeciwko reprezentantkom różnych krajów, przeciwko takim siatkarkom. Ważne jest przeżycie tego i w przyszłości danie sobie z tym radę - podsumował trener E.Leclerc Radomka Radom, Jacek Skrok.

 

Rozgrywająca Eweliną Tobiasz, która po roku przerwy ponownie występuje w barwach Budowlanych, przyznała natomiast. - Właśnie dowiedziałam się, że wygrałyśmy seta tylko blokami. Kolejne 35 punktów zdobyłyśmy dzięki dobrej zagrywce. Przeciwnik dostarczał nam po niej piłki za darmo. To jest duży plus. Pracowałyśmy nad tym bardzo długo. Trener nas piłował. Teraz widać tego efekty. Nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się i kontynuować ciężką pracę. Mam nadzieję, że za tydzień pokażemy jeszcze lepszą siatkówkę.  Progress widać gołym okiem.

 

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:15, 25:12, 25:12), dodatkowe sety 25:16, 25:23

Grot Budowlani: Śmieszek (18), Brakocević-Canzian (12), Twardowska (18), Pencova (17), Babicz (6), Stoltenborg (1), Stenzel (libero) oraz Tobiasz (2), Urban (8) i Łyszkiewicz (3)

E.Leclerc Radomka: Skrzypkowska (9), Grabka, Bałucka (4), Bączyńska (14), Kubacka (5), Szczepańska-Pogoda (6), Drabek (libero) oraz Kapturska (2), Pelczarska, Borawska (4), Biała (3) i Ponikowska.

 

(źródło: budowlanilodz.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook