Strona główna » Siatkówka » Prezentacja i wygrana

Prezentacja i wygrana

2018-10-06 05:16:29

Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn sięgnęli po pierwsze zwycięstwa w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Wojskowi w czterech setach pokonali Trefl Gdańsk.

Piątkowy mecz Cerrad Czarnych Radom z Treflem Gdańsk w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprzedziła prezentacja ekipy prowadzonej przez Roberta Prygla. - Mam bardzo wyrównaną drużynę. Jestem przekonany, że w przekroju całej ligi każdy z zawodników bardzo pomoże tej drużynie. To nie są slogany, nie jest to moja gra słowna, żeby ich dowartościować, tylko tak naprawdę jest. Mamy na niektórych pozycjach ogromną rywalizację na wysokim poziomie - zapewnił trener w rozmowie z dziennikarzem stacji Radio Plus.

Spotkanie otworzył remis (1:1). Gdy w ataku pomylił się Maksim Zhigalov, goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie (4:5). Do ponownego remisu doprowadził Tomek Fornal, który miał okazję atakować ze swojego ulubionego pipe’a (10:10). Norbert Huber zapunktował ze środka i ponownie zapewnił kolejne oczko na tablicy wyników gospodarzom(17:16). Pierwszą partię zakończył rosyjski atakujący Cerrad Czarnych Radom sprytnym atakiem z prawego skrzydła (30:28).

Na początku drugiego seta na tablicy z wynikiem widniał wynik 2:1. Po autowej zagrywce Zhigalova był już remis (5:5). Przebieg tej partii był wyrównany, ale dobrą zagrywką popisał się Norbert Huber (11:10). Gdańszczanie przełamali radomski blok, aby ponownie doprowadzić do remisu (17:17). W końcówce Cerrad Czarni Radom wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20) i nie oddali go już do końca odsłony (25:23).

W trzeciego seta lepiej weszli goście z Gdańska (0:2). Przez cały czas utrzymywali dwupunktową przewagę (7:9). Bardzo dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Maciej Muzaj, który zapewnił swojej drużynie sześć oczek przewagi (14:20). Cerrad Czarni Radom nie poddawali się i udało im się zniwelować straty (19:22). Na koniec siatkarze Trefla Gdańsk skutecznie zablokowali Tomka Fornala (21:25).

Początek czwartej partii to koncertowa gra Cerrad Czarnych Radom (3:1). Gdańszczanie zdołali jednak doprowadzić do remisu (10:10). Wtedy w ataku zaczął wyraźnie odznaczać się Michał Filip (15:12). Od tego momentu gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie (22:18), którego nie oddali już do końca spotkania (25:21). Teraz rywalizacja Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni 2018 przenosi się do Kozienic.

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (30:28, 25:23, 21:25, 25:21)

Cerrad Czarni: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Zhigalov, Fornal, Ruciak(libero) oraz Giger, Filip, Kwasowski, Rybicki
Trefl: Grzyb, Janusz, Mijailović, Niemiec, Muzaj, Schott, Olenderek(libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)