Strona główna » Piłka Nożna » Zwycięstwo Widzewa

Zwycięstwo Widzewa

2018-10-06 17:29:05


Zwycięstwo Widzewa

Lider okazał się lepszy. W drugoligowym sobotnim meczu Radomiak uznać musiał wyższość Widzewa Łódź.

 

Przyjazd lidera do Radomia wywołał duże zainteresowanie. Na trybunach stadionu przy ul. Narutowicza zasiadł komplet widzów. Fani - zwłaszcza w pierwszej odsłonie - obejrzeli ciekawe widowisko. Początkowo dominował Radomiak. Najgroźniejszą sytuację stworzył Damian Szuprytwski. Zawodnik gospodarzy w 15 minucie zwiódł defensora Widzewa w narożniku pola karnego. Uderzył mocno, ale w boczną siatkę. Później coraz częściej do głosu dochodzili goście. Gra się wyrównała. Z obu stron, mimo niezłych okazji bez efektów bramkowych.


W 24 minucie Sebastian Zieleniecki otrzymał dobre podanie w pole karne. Na szczęście dla Radomiaka nie trafił w piłkę. W rewanżu w 31 min. to gracze Radomiaka popisali się dobrą wymiana podań. Damian Szuprytowski zagrał do Rafała Makowskiego, ale ten drugi przestrzelił z 18 metra. Chwilę później groźnie z ponad 20 m. strzelał Sebastian Zieleniecki. Piłkę odbił Artur Haluch, a dobitka Mateusza Michalskiego była już niecelna. Kolejna próba Widzewa zakończyła się już powodzeniem. Dario Kristo pokonał Artura Halucha strzałem z daleka. Posłana po ziemi piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

 

W pierwszych minutach drugiej odsłony Widzew posiadał przewagę. W 54 min. łodzianie stworzyli doskonałą okazję. Na szczęścia dla gospodarzy arbiter odgwizdał spalonego. Chwilę później znów goście przeprowadzi akcję. Tym razem po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym strzał zawodnika Widzewa zablokowany. Szczęścia próbował Dario Kristo. Zieloni w tym fragmencie nie byli w stanie natomiast wyprowadzić składnej akcji.

 

Zieloni groźniej zaatakowali w ostatnim kwadransie. W 76 min. pierwszy kontakt z piłką Dominika Sokoła o mało nie przyniósł wyrównania. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak Patryk Wolański. Nie była to jedyna szansa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Maciej Świdzikowski zgrał do Patryka Mikity. Piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybił jednak jeden z obrońców Widzewa.

 

Radomiak Radom – Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Kristo 40

Radomiak: Haluch - Wawszczyk (84. Winsztal), Świdzikowski, Klabnik, Karwot, Mikita (84. Rolinc), Makowski, Bruno Luz (64. Suchanek), Szuprytowski, Kaput (75. Sokół), Leandro
Widzew: Wolański - Sylwestrzak, Kazimierowicz, Michalski (69. Kamiński), Pięczek, Banaszak (53. Banaszak), Kozłowski, Gutowski, Mihaljević (63. Mąka), Zieleniecki, Kristo

 

W INNYCH MECZACH I TABELA
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook