Strona główna » Koszykówka » Przegrana inauguracja

Przegrana inauguracja

2018-10-06 18:51:44

Wicemistrzowie Polski, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., pokonali przed własną publicznością Rosę Radom 89:70 w pierwszej kolejce Energa Basket Ligi.

Rosa w pierwszych minutach spotkania zaskoczyła rywali. Po trafieniu Artura Mielczarka prowadziła 6:2. Ostrowianie powoli wchodzili jednak w swój rytm - kolejne trafienia Daniela Szymkiewicza dawały im przewagę. Mimo niezłej postawy Filipa Zegzuły, to BM Slam Stal po 10 minutach była lepsza o sześć punktów.

W drugiej kwarcie coraz lepiej radził sobie Mike Scott, a w dodatku skuteczny był Michał Chyliński. Radomianie mieli problemy z utrzymaniem ofensywnego tempa gospodarzy. Po trójce Michała Nowakowskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:31.

Kolejne rzuty z dystansu Nowakowskiego ułatwiały sytuację ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego. Następne trójki w wykonaniu Mike’a Scotta i Łukasza Majewskiego sprawiały, że przewaga gospodarzy wzrosła do 23 punktów. Później skuteczny był co prawda Cullen Neal, ale to BM Slam Stal po 30 minutach rywalizacji prowadziła 70:52.

Ostrowianie całkowicie kontrolowali sytuację, a ekipa trenera Roberta Witki nie była w stanie odrobić tak dużych strat. Czwarta kwarta była może już trochę bardziej wyrównana, ale niczego nie zmieniła. Gospodarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo - 89:70. W ekipie BM Slam Stali najlepszy był Michał Nowakowski, który rzucił 17 punktów (3/4 z dystansu). W Rosie wyróżniał się Cullen Neal - zanotował 20 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Rosa Radom 89:70 (20:14, 25:17, 25:21, 19:18)

Stal: Nowakowski 17, Chyliński 15, Scott 12, Szymkiewicz 11, Tasić 10, Majewski 9, Hamilton 7, King 4, Żołnierewicz 4, Grudziński 0.

Rosa: CNeal 20, Mielczarek 16, Zegzuła 13, Lindbom 8, Piechowicz 6, Mosquera 3, Wall 2, Szymański 2, Szczypiński 0, Wątroba 0.