Strona główna » Zapasy » Poza podium

Poza podium

2018-10-08 06:44:18


Poza podium

Gospodarze okazali się bardzo gościnni. W Memoriale Władysława Miazio żadnemu z zapaśników Olimpijczyka Radom nie udało się stanąć na podium.

 

Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego w turnieju mającym rangę Pucharu Polski kadetów wystawiło najliczniejszą ekipę. Wszyscy z 12 zawodników walczyli bardzo ambitnie, ale żaden nie zdołał zapewnić sobie miejsca na podium. Tak samo jak przedstawiciele Orlika Wierzbica. Podobnej sytuacji w tej prestiżowej imprezie nie było już dawno. Memoriał to turniej z ogromnymi tradycjami, a zawody to przedsmak tego co czeka nas w grupie kadeta w przyszłym roku

 

Najbliżej szczęścia (miejsca na podium) byli Oskar Kucharczyk i Dawid Wilk. Pierwszy przegrał niestety decydującą walkę o trzecie miejsce w wadze 48 kg i ostatecznie zakończył zmagania jako piąty zawodnik turnieju. Blisko awansu do strefy medalowej był też drugi z zapaśników Olimpijczyka. W kategorii 55 kg w walce o „brąz” również uznać musiał jednak wyższość rywala. W tej samej kat. ósmy był Patryk Szymański. Tak samo jak w 71 kg Rafał Wójcik. Z zapaśników Orlik Wierzbica najwyżej sklasyfikowany został Piotr Drab. W wadze 45 kg był siódmy.

 

Turniej zdominowali reprezentanci Ukrainy, Danii, Litwy i zawodnicy Unii Racibórz. Ten ostatni klub triumfował w klasyfikacji drużynowej. Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach odnieśli też przedstawiciele innych klubów: Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, Podlasie Białystok, Orlęta Trzciel i Bieżanowianka Kraków. Oto zwycięzcy wszystkich kategorii: 45 kg – Anatoliy Kotyk (Ukraina – Kostopol), 48 kg – Piotr Stolarczyk (Unia Racibórz), 51 kg – Oliver Skrzypczak (AZ Nowy Tomyśl), 60 kg – Oleksii Nikolskyi; Jan Chojnacki (Orlęta Trzciel); 71 kg – Nils Heiduczek (Unia Racibórz); 80 kg – Maksym Shcherbakov (Ukraina); 92 kg – Maksym Avetisian (Ukraina); 110 kg – Dominik Krawczyk (Bieżanowianka Kraków).
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook