Strona główna » Tenis » Pierwsze punkty WTA

Pierwsze punkty WTA

2018-10-08 10:24:37

Pierwszy wygrany zawodowy turniej Weroniki Falkowskiej.

Zawodniczka AT Masters rozpoczyna swoją przygodę z zawodowym tenisem. W dotychczasowej karierze wzięła udział tylko w trzech turniejach, rozgrywanych w naszym kraju, ale wszystkie kończyły się na pierwszej rundzie.  Obecnie zrezygnowała już z udziału w turniejach juniorskich i rozpoczyna starty w turniejach kobiecych ITF.

Na Ukrainie w  miejscowości Chornomorsk wzięła udział w dwóch turniejach zawodowych kobiet ITF Pro Circuit. Ponieważ nie ma jeszcze punktów udział rozpoczynała od eliminacji. W pierwszym turnieju osiągnęła bardzo dobry wynik. Po wygraniu dwóch spotkań w eliminacjach awansowała do turnieju głównego, w którym w pierwszej rundzie sprawiła dużą niespodziankę. Pokonała rozstawioną z numerem czwartym Rumunkę Cristine Adamescu. W meczu o ćwierćfinał przegrała po zaciętym trzy setowym pojedynku z Francuzką Carole Monnet.

Jeszcze lepszy występ Weronika Falkowska zanotowała w grze podwójnej. Występując w parze z Ukrainką Anastasiya Shoshyna wywalczyła trzecie miejsce. Świetnie zaprezentowała się też w drugim turnieju w grze podwójnej. Z tą samą partnerką wygrała cały turniej. Para polsko-ukraińska przeszła przez turniej jak burza. W pierwszym meczu oddała tylko jednego gema, a w finale przeciwniczki wywalczyły tylko trzy gemy.  W grze pojedynczej po wygraniu eliminacji ponownie wystąpiła w turnieju głównym. W pierwszej rundzie niestety została pokonana przez Ukrainkę Mariia Bergen. Wyniki uzyskane na Ukrainie, to bardzo duży sukces Weroniki Falkowskiej i jednocześnie pierwsze zdobyte punkty do klasyfikacji WTA.