Strona główna » Siatkówka » Rusza liga mistrzów

Rusza liga mistrzów

2018-10-08 17:25:25


Rusza liga mistrzów

Dwunastu świeżo upieczonych mistrzów świata zagra w PlusLidze sezonu 2018/2019! Wielkie emocje gwarantują także mistrzowie świata z 2014 roku z MVP polskiego turnieju Mariuszem Wlazłym na czele, a także cała plejada polskich i zagranicznych gwiazd siatkówki. Pierwszy mecz sezonu już 12 października.

 

Największą liczbę złotych chłopców Heynena w swoich składach mają finaliści poprzednich rozgrywek PGE Skra Bełchatów (Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski) oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski). Najlepszy środkowy turnieju Piotr Nowakowski będzie bronił barw Trefla Gdańsk, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek zagrają dla ONICO Warszawa, Bartosz Kurek to gracz Stoczni Szczecin, Damian Schulz Asseco Resovii Rzeszów, a Dawid Konarski w Jastrzębskim Węglu!

 

- Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji i tego, jak zaprezentowała się w trakcie mundialu - mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA. - Bardzo się cieszę, że znakomita praca w naszych klubach pomaga kadrze w osiąganiu tak wybitnych wyników. Po poprzednim niezwykle udanym i emocjonującym sezonie już nie mogę się doczekać kolejnego. Zagra w nim nie tyko dwunastu aktualnych mistrzów świata, lecz także mistrzowie z 2014 roku, czy wicemistrzowie z 2006 roku. Słowem będzie można obejrzeć wszystko, co najlepszego ma do pokazania polska siatkówka - dodaje.

Sezon 2018/19 PlusLigi zainauguruje 12 października starcie Cerradu Czarnych Radom z Jastrzębskim Węglem, w barwach którego zobaczymy m.in. podwójnego mistrza świata – Dawida Konarskiego. Rozgrywki PlusLigi w tym sezonie zapowiadają się znakomicie, wiele drużyn dokonało sporych wzmocnień (do kraju wrócili m.in. Konarski czy MVP mundialu Bartosz Kurek). Dodatkowo, w wielu ekipach swoje szansę na grę wykorzystują nasi młodzieżowi dominatorzy, których w trakcie ostatniego mundialu tak godnie reprezentowali Jakub Kochanowski czy Bartosz Kwolek.


Sponsorem strategicznym PlusLigi jest Operator Sieci Plus, a od wielu lat Liga Mistrzów Świata owocnie współpracuje z Telewizją Polsat. Zresztą sezon 2018/19 będzie przełomowy jeśli chodzi o przekaz TV – po raz pierwszy w historii można będzie obejrzeć na żywo (na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie) wszystkie mecze z każdej kolejki PlusLigi! Zapraszamy kibiców do hal i przed telewizory, warto samemu poczuć mistrzowską atmosferę polskiej siatkówki!


Złoci medaliści mistrzostw świata z PlusLigi sezonu 2018/19:
Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)
Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów)
Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów)
Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk)
Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa)
Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa)
Bartosz Kurek (Stocznia Szczecin)
Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów)
Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel)

 

(źródło: plusliga.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook