Strona główna » Boks » Medale w ringu

Medale w ringu

2018-10-09 07:01:00


Medale w ringu

Cztery medale wywalczyły zawodniczki radomskich klubów w młodzieżowych mistrzostwach kraju w boksie.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski pań przeprowadzono już po raz siódmy. Zawodniczki rywalizowały w Wałczu. Do turnieju zakwalifikowało się ich 70 z 31 klubów zrzeszonych w dwunastu okręgach. Jak w tym gronie wypadły reprezentantki Radomia? Wywalczyły cztery medale, w tym jeden złoty.

 

Na najwyższym stopniu podium stanęła Agata Kaczmarska. Zawodniczka sekcji BKS Radomiak okazała się najlepsza w kategorii wagowej 81 kg. W finale pokonała jednogłośnie na punkty Aleksandrę Smuklarz, inną reprezentantkę Radomiaka. W półfinale mistrzyni wyeliminowała Karolinę Lewandowska (Start Włocławek), natomiast jej klubowa koleżanka Inez Jóźwiak (Korona Wałcz).

 

- Ogromnie się cieszę, tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski należy do mnie! Dodatkowo, skromnie dodając, otrzymałam wyróżnienie za odkrycie mistrzostw. Start zaliczam do udanych. Oprawa mistrzostw jak najbardziej na plus - podsumowała występ Agata Kaczmarska na swoim profilu w mediach społecznościowych. Medalistki w klubie trenują pod okiem Sławomira Żeromińskiego.

 

Dwa medale wywalczyły również przedstawicielki klubu Boxing. Srebro w kategorii 75 kg zdobyła Natalia Marczykowska. W finale radomianka uległa Elżbiecie Wójcik z Róży Karlino. Wcześniej o jej wysokich umiejętnościach przekonały się natomiast Kamila Niedbała (Korona Wałcz) i Aleksandra Kondej (Skorpion Szczecin). Z kolei w wadze 64 kg brązowy krążek przypadł Ewie Zamkowskiej. W półfinale uległa Natalii Barbusińskiej (Spartakus Szczecin), ale wcześniej radomianka pokonała Klaudię Płaczek (Sparta Złotów) i Paulinę Leśniak (Boksing Zielona Góra). Zawodniczki klubu Boxing to podopieczne Adama Jabłońskiego i Krzysztofa Burego.(fot: archiwum Agaty Kaczmarskiej)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook