Strona główna » Siatkówka » W piątek już o punkty

W piątek już o punkty

2018-10-12 10:17:05


W piątek już o punkty

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrają już w piątek. Rywalem podopiecznych Roberta Prygla w hali przy ul. Narutowicza 9 będzie Jastrzębski Węgiel.

 

W okresie przygotowawczym siatkarze z Radomia rozegrali 13 sparingów. Wszystkie zakończył się ich zwycięstwami. Sztab szkoleniowy jest bardzo zadowolony z przebiegu zajęć. - Udało nam się te sparingi wygrać. Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy. Praktycznie grali wszyscy zawodnicy. Wykonaliśmy niemal 100 procent tego co sobie założyliśmy - potwierdza Robert Prygiel.

 

Czarni rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy zainaugurują potyczką z Jastrzębskim Węglem. To tradycyjnie wymagający przeciwnik. Skład śląskiej ekipy został przebudowany. Zespół wzmocnili m.in. Christian Fromm, Piotr Hain, Julien Lyneel, ale przede wszystkim Dawid Konarski, mistrz świata. Celem tej drużyny jest walka o medale. - To z pewnością drużyna, która powalczy o najwyższe miejsca w PlusLidze - potwierdza Dejan Vinčić. Nowy kapitan drużyny z Radomia zaraz dodaje. - Dla nas nie ma to znaczenia. Wiemy, że jeśli zagramy naszą najlepszą siatkówkę, to możemy pokonać każdego. Jesteśmy optymistycznie nastawieni. W tym sezonie mamy świetny zespół.

 

Jak deklarację rozgrywającego odebrał przeciwnik? - Na starcie rywal mógł być teoretycznie łatwiejszy, ale jeżeli chcemy się bić o najwyższe cele, to musimy zmierzyć się z każdym i „bić się” z każdym. Jedziemy na gorący teren do Radomia, będzie to nasze ostatnie starcie na tej słynnej hali i mam nadzieję, że wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko - mówi Dawid Konarski. Mistrza świata przyznaje ponadto. - Wszyscy czekamy na start rozgrywek PlusLigi. Liga będzie ciekawa, wyrównana, bardzo mocna, ze zdecydowaną większością mistrzów świata.

 

Nowy sezon rzeczywiście zapowiada się interesująco. Nie tylko z tego powodu, że na parkietach kibice ujrzą wielu bardzo utytułowanych i znakomitych zawodników. W ekstraklasie mistrzów świata zaszło kilka istotnych zmian. Najistotniejsza z nich dotyczy liczby zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi 14 drużyn, czyli o dwa zespoły mniej, niż w poprzednim sezonie. 

 

Mecz Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel w piątek (12 października) hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza rozpocznie się o godz. 18.00. Wszystkich, którzy nie będą mogli zasiąść w obiekcie przy ul. Narutowicza i inaugurację sezonu 2018/2019 obejrzeć na żywo, zapraszamy przed ekrany telewizyjne. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

 

Cerrad Czarni Radom - sezon 2018/2019

Górny rząd (na zdjęciu od lewej): Maksim Zhygalov, Michał Ostrowski, Alen Pajenk, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jakub Rybicki, Dejan Vincić.
Dolny rząd (od lewej): Krzysztof Michalski (statystyk), Dariusz Fryszkowski (kierownik drużyny), Jakub Szyszka (trener przygotowania motorycznego), Kamil Kwasowski, Reto Giger, Kacper Wasilewski, Michał Ruciak, Wojciech Żaliński, Michał Filip, Robert Prygiel (I trener), Aleksandra Skalska (fizjoterapeutka), Wojciech Stępień (II trener)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook