Strona główna » Tenis Stołowy » Pierwsze gry w lidze

Pierwsze gry w lidze

2018-10-17 10:16:33

Za nami pierwsze mecze w drużynowej amatorskiej lidze tenisa stołowego w Radomiu. Inauguracja XVI edycja ciągle cieszącej się sporym zainteresowaniem imprezy dostarczyła dużych emocji.

Na początku rozgrywek doszło do spotkań czołowych drużyn (2  3 i 4) z ubiegłego sezonu. Najpierw AZS Radom pewnie pokonał ENERGIĘ Radom, choć Maciej Grzmil urywał po jednym secie zarówno Dariuszowi Bukalskiemu jak i liderowi akademików Jackowi Łyżwińskiemu, ulegając im ostatecznie po 1 : 3. Cały mecz wygrał AZS Radom 6 : 0.

W drugim spotkaniu Young Boys Radom pokonali dopiero po grze deblowej OLD Boys Lipsko 6 : 4. Dla zwycięzców komplet punktów zdobył Kamil Samulak. W najciekawszych grach Eryk Skura pokonał Pawła Ratyńskiego 3 : 2, natomiast Kamik Samulak wygrał z Andrzejem Krężelem - także 3 : 2. W grze deblowej Kamil Samulak wspólnie z Mariuszem Ablewskim pokonali Andrzeja Krężela i Tomasza Sobczyka 3 : 2.

Po krótkiej przerwie doszło do konfrontacji AZS-u Radom z zespołem OLD Boys Lipsko. Było to bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się remisem 5 : 5. Akademicy uratowali remis wygrywając grę deblową. Jacek Łyżwiński i Dariusz Bukalski pokonali Andrzeja Krężela i Tomasza Sobczyka 3 : 2. Akademicy wcześniej mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Krzysztof Witerski dwukrotnie jednak zmarnował okazję. Przegrał najpierw z Andrzejem Krężelem 2 : 3, a następnie z Tomaszem Sobczykiem także 2 : 3. W obu tym meczach prowadził 2 : 1 w setach i w czwartej odsłonie 10 : 8. Miał dwie piłki meczowe, których nie wykorzystał.

Pasjonująco zapowiadają się kolejne mecze, na które zapraszamy do małej sali gimnastycznej w CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7. w najbliższą sobotę 20 października 2018 r. od godz. 10.00. Zagrają: 1. ENERGIA Radom  -  Victoria Jedlińsk, 2. ULKS Kazanów -  SPEDYKO Radom, 3. SULTEX Radom  -  Tymianka Stary Gózd, 4. WETERANI Radom - SPEDYKO Radom, 5. ULKS Kazanów - Tymianka Stary Gózd, 6. WETERANI Radom - ENERGIA Radom, 7. SULTEX Radom - Victoria Jedlińsk.