Strona główna » Zapasy » W sobotę o medale

W sobotę o medale

2018-10-24 07:51:14

Mistrzostwa Polski w zapasach stylu klasycznego do lat 23 odbędą się w Radomiu już najbliższą sobotę. Areną zmagań tradycyjnie będzie hala sportowa Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki.

Na liście zgłoszeń radomskiej imprezy widnieją nazwiska ponad 60 zapaśników z kilkunastu klubów z całej Polski. Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”, będące gospodarzem turnieju, wystawia trzynastoosobową reprezentację. Radomianie zaliczają się do faworytów i głównych kandydatów do medali.

W ubiegłym roku z grupy 10-osobowej tylko jeden zawodnik Olimpijczyka nie stanął na podium. Klasycy z Radomia w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się z Poznaniu, wywalczyli dziewięć medali. Bardzo dobra indywidualna postawa przełożyła się na klasyfikację drużynową. Olimpijczyk z dorobkiem 188 punktów zajął w niej pierwsze miejsce. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę.

Po uroczystym otwarciu zawody walki eliminacyjne  rozpoczną się o godz. 10.30. Następnie w programie znajdują się potyczki o brązowe medale. Od godz. 14 kibice będą mogli podziwiać starcia finałowe. Wstęp jest bezpłatny.