Strona główna » Zapasy » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2018-10-28 04:50:35

Osiem medali wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka podczas turnieju Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym, który odbyły się w Radomiu.

W kategorii do 60 kilogramów nie miał sobie równych Grzegorz Majkut. Reprezentant Radomia w finale pokonał Pawła Obryckiego (Sobieski Poznań). W tej kat. brązowy medal zdobył Rafał Tatar (Orlik Wierzbica). Zapaśnicy Olimpijczyka zdominowali rywalizację w wadze do 67 kilogramów. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz-Piotr Nowak, drugi był Bartłomiej Klimek, a trzeci Krystian Szymczyk.

Kolejne złoto dla Olimpijczyka w hali Zespołu Szkół Budowlanych zdobył Mateusz Kareciński, który był najlepszy w kategorii do 130 kilogramów pokonując w decydującym pojedynku Denisa Mateyko (Iron Bulls Bielawa). Trzeci był natomiast Radosław Dutkiewicz z Platana Borkowice. Dorobek medalowy ekipy gospodarzy uzupełnili Albert Nowak (waga do 77 kg) i Damian Janek (do 87 kg) i Marcel Kasperek (do 97 kg). Wszyscy w swoich kategoriach wywalczyli brązowe medale.

Bliski odium był Wojciech Kański. Ostatecznie rywalizację w kategorii do 77 kilogramów zakończył na piątym miejscu. Olimpijczyk Radom zdobywając osiem medali, w tym trzy złote zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 169,5 punktów. Druga Cartusia Kartuzy zakończyła rywalizację z dorobkiem 69, a trzecia Legia1926 Warszawa  61 punktów.

Mistrzostwa miały bardzo skromną obsadę. W zmaganiach wzięło udział jeszcze mniej zapaśników niż w ubiegłym roku. Zwrócił na to uwagę mistrz olimpijski z Atlanty i szkoleniowiec Olimpijczyka Radom.  - Ubolewam tylko nad tym, że przyjechała mała liczba zawodników. W mistrzostwach rywalizowało 52 zapaśników z 18 klubów. To zdecydowanie za mało. Przecież ta kategoria wiekowa to bezpośrednie zaplecze seniorów - przyznał Włodzimierz Zawadzki.